Wpis z mikrobloga

Niczego tak w życiu nie żałuję jak zaszczepienia się dwiema dawkami w tamtym roku. Trzeciej ani kolejnej już nie przyjmę. Nigdy przed szczepieniem nie chorowałem tyle i nie miałem losowych dni gdzie czuję się jak wypompowany balon. Niestety nie da się tego już odwrócić. Jeszcze tylko czekać na zawał albo inne gówno po tym szczepieniu( _)
#koronawirus
  • 154
@Ulany_Utopiec: Efekt placebo plus mniej ruchu, mniej słońca, zwiększony poziom hormonów stresu w związku z pandemią. Generalnie, pocieszę Cię, przy szczepionce na Zica (która też była wytwarzana w technologii mRNA i funkcjonuje już kilkanaście lat) - ponad 90% ewentualnych skutków ubocznych pojawiało się w pierwszych 6 miesiącach po szczepieniu. Nie wierz w bajki o skutkach ubocznych, które wyjdą za 10 lat.
@Ulany_Utopiec: mi się nic nigdy w życiu nie działo oprócz przeziębień, jestem niezaszczepiony ani raz. Od paru miesięcy mam katar mniejszy/większy ale cały czas, teraz jakieś dziwne akcje na rękach: pęka mi skóra na kostkach i mega wysycha skóra tylko tam, a skóra pęka na moich oczach. Siedzę czuję że zaczyna boleć patrzę a tam się rany pojawiają, #!$%@? akcja. Nie wiążę tego z covidem w żadnym stopniu ale tak sobie
@Ulany_Utopiec: Zaszczepiłem się dwiema w zeszłym roku na trzecią jeszcze poczekam z pół roku bo nie zgłupiałem żeby się szczepić co 4 miesiące ale nie widzę różnicy czy przed szczepieniem czy po szczepieniu. Tak że to chyba indywidualna kwesta.
@Ulany_Utopiec: może to przypadek ale od kilkunastu lat nie byłem przeziębieny a po szczepieniu w lipcu jakoś po nowym roku miałem pierwszy po tych latach katar i temperature 37+ kaszel xd naprawdę nie miałem przez wiele lat kataru i kaszlu a tu nagłe coś mnie złapało. (Negatywny wynik, to było tylko przeziębienie ale jednak) Wtedy zacząłem się zastanawiać i doszedłem do twoich wniosków tylko czy są jakieś dowody na to? wolalbym