Wpis z mikrobloga

#tir #tirowcy #bekaztransa #motoryzacja

Mam pytanie do osób jeżdżących na tirach. Ile razy zdarza wam się sytuacja że jak macie zakręt taki że musicie zając naczepą przeciwległy pas/stronę to kierowcy osobówek czają to i zatrzymują się np wcześniej aby zrobić wam miejsce na naczepę i żebyście się zmieścili i minęli.

Ciekawi mnie czy takie postępowanie jest popularne.
  • 7
@r5678: Mój niebieski kiedyś śmigał tirami i mi zwrócił uwagę na podobną sytuację: w mieście na ciasnych skrzyżowaniach/wyjazdach czekam sobie dalej i wypuszczam pana tirowca, niech się wysuwa aż na przeciwny/mój pas i spokojnie wyjedzie. Zawsze ładnie dziękują. Ale że na trasie jak ścinają zakręt? To nie, bo uważam, że to nieładnie z ich strony i mają się wtedy za władców szos :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: na trasie to bardzo niebezpieczne. W mieście na skrzyżowaniach jak widzę że skręca w moja stronę to albo cofnę albo z daleka jak widzę to stanę trochę dalej. Jeszcze nikt nie umarł od lekkiego myślenia
@r5678 różnie. W Polsce niestety rzadko, zagranico zauważyłem, że kierowcy osobówek lepiej ogarniają temat i częściej zostawiają miejsce, tak żebym mógł swobodnie przejechać. Nie jest to jednak regułą. @bruhh na trasie w praktyce rzadko zdarzają się takie zakręty, żebym musiał wyjechać naczepą na przeciwległy pas. Jeżeli już, to na jakiś drogach lokalnych, ale tam tirem raczej nie rozwinę "niebezpieczniej" prędkości.
@r5678: zawsze 0 albo 1
Albo widzisz że się nie zmieścisz to się zatrzymujesz i patrzysz czy ktoś zwolnił o też cię przepuszcza albo czekasz aż przejedzie. Nic pomiędzy, w życiu nawet stłuczki nie miałem od ponad 10 lat
@robertx: dla mnie największa zagadka jest rondo. Kilka tirów jeden po drugi jadących po zewnętrznej stronie ronda, jeden normalnie przejedzie drugiego aż zachodzi na wewnętrzny pas