Wpis z mikrobloga

  • 17
564 + 1 = 565

Tytuł: Cała prawda o planecie Ksi
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: 8/10
ISBN: 8308020739
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 240
Uwielbiam Zajdla :D. Ostatnio zorientowałem się, że mam na czytniku jeszcze jedną książkę której z jakiegoś powodu nie przeczytałem. Cudownie było się zatopić w ten świat tym bardziej że krótko wcześniej czytałem Wszechświat w twojej dłoni :)
Mamy tutaj do czynienia z statkami kosmicznymi z napędem fotonowym, biostratorami pozwalającymi zahibernować człowieka na czas podróży dzięki czemu człowiek się nie starzeje.
Na planetę Ksi oddaloną o 20lat świetlnych. Która została wcześniej przebadana przez sondy, zostaje wysłanych 5000 osadników. Po dotarciu na miejsce wysłali 2 niepokojące wiadomości i kontakt się urwał.
Wiadomość dotarła na Ziemię po 25latach od ekspedycji. Doświadczony pilot Sloth wyrusza w podróż na planetę Ksi , aby dowiedzieć się co się tam wydarzyło. Dużo socjologii, mocno da się też odczuć czasy i kraj w jakich przyszło żyć autorowi.
Zakończenie jest dość otwarte. Dowiedziałem się przy okazji, że kilka lat temu był konkurs na napisanie zakończenia- kolejnego tomu. Na podstawie notatek/zarysu jakie zostawił Zajdel. Zwyciężył Marcin Kowalczyk i napisał Drugie spojrzenie na planetę Ksi. Myślę, że za niedługo po nią sięgnę. Z tego co czytałem to podołał wyzwaniu :).

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
nuj-ip - 564 + 1 = 565

Tytuł: Cała prawda o planecie Ksi
Autor: Janusz Andrzej Zajde...

źródło: comment_1644172574wvrpnIgf2wG72Na6SbTBBb.jpg

Pobierz
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.4 / 10) (7 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 287
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-10-05 - Użytkownik szaloneneutrino ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2018-07-05 - Użytkownik sokytsinolop ocenił na: