Wpis z mikrobloga

Jesteś klientem mBanku? Zobacz jak możesz sprawnie chronić się przed spoofingiem telefonicznym/lewymi konsultantami.
TLDR: PUSH do appki mobilnej z informacją czy/jaki konsultant dzwoni.

https://sekurak.pl/jestes-klientem-mbanku-zobacz-jak-mozesz-sprawnie-chronic-sie-przed-spoofingiem-telefonicznym-lewymi-konsultantami/

#banki #sekurak #bezpieczenstwo #ciekawostki #technologia #mbank
sekurak - Jesteś klientem mBanku? Zobacz jak możesz sprawnie chronić się przed spoofi...

źródło: comment_1644413035fWL8qo4mru6i3LznHF1Xoa.jpg

Pobierz
  • 19
teraz już wiem jak się ludzie łapią na oszustwa. Po prostu sobie rozmawiają przez telefon i wykonują polecenia osoby, która może się podać za każdego. xd


@dzieju41: Wow xDDDD JAK DO TEGO DOSZEDŁEŚ? XD właśnie na tym to polega, że pani jadzia w wieku 50 lat nie rozumie, że numer można podmienić a ktoś kto z nią rozmawia perfidnie gra jej na emocjach żeby ją okraść
@dzieju41: Nie podniosłeś mi ciśnienia, po prostu zastanawiam się kogo chcesz zgrywać xD jakiegoś wykopkowego eksperta? Nie wiem, chcesz pokazać że jesteś lepszy niż pani grażynka bo ona odbiera telefon gdy ktoś do niej dzwoni ale ty nie? Ewidentnie próbujesz sobie podbudować ego. Opisałeś wyżej nawet proces takiego oszustwa i udajesz zaskoczonego, że to tak wygląda xD Jak inaczej to sobie wyobrażałeś?
@Fanatyk_Wedkarstwa: Przecież to oczywiste. Nie ufa się każdej osobie, która do ciebie dzwoni i za kogoś się podaje a której ty nie znasz. Proste. Nic więcej nie trzeba by sobie spokojnie żyć. A Grażyna jeśli ufa każdemu no cóż ¯\_(ツ)_/¯
W to, że wygrała milion lub spadek choć w lotto nie grała i księcia za granicą w rodzinie nie ma, pewnie też wierzy. No dobra. kto chce niech stosuje tego tipa.
W to, że wygrała milion lub spadek choć w lotto nie grała i księcia za granicą w rodzinie nie ma, pewnie też wierzy


@dzieju41: Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, są ludzie którzy nabiorą się na księcia z nigerii ale nie wszyscy są tacy techniczni jak ja czy ty. Nie każdy rozumie, że numer telefonu można spoofować. W dodatku starsze osoby... Nie są już tak kumate jak my. Dla nich to
@sekurak: Niby spoko ale jeżeli nie każde połączenie wychodzące działa w ten sposób to jest to wyjątkowo dziurawe. Ja powiem "proszę się zweryfikować przez push jak to opisał Sekurak", rozmówca "ja jestem z tych co jeszcze nie mają" i nadal nie wiem czy rozmawiam z oszustem czy pracownikiem. Zwłaszcza, że jako obsługiwane są tak tylko połączenia z placówki albo bezpieczeństwa a nie te najbardziej niespodziewane czyli jakieś call center z ofertą