Wpis z mikrobloga

@lightbringer_: Spotkałem się kiedyś z takim cytatem: "Nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni". Moim zdaniem gorsza jest bieda. Z operacjami, ortodontą, dentystą, fryzjerem, dermatologiem etc. zdziałać można bardzo dużo, jeśli nie mówimy tutaj o dużych deformacjach.
@lightbringer_: rodzina bez perspektyw i bieda, ręcze głową, daje słowo, żywy przykład - ja, poczytajcie moje wpisy
brzydki ryj tak jak wyżej koliedzy napisali można poprawić zawsze, chociażby operacją plastyczną
#!$%@? raz na całe życie psychiki za to już nie naprawisz, możesz wyjść z biedy i z tej rodziny, ale one nie wyjdą nigdy z Ciebie

co najgorsze zwolennicy teorii, że "brzydki ryj gorszy" to najczęściej osoby, które nie mają #!$%@?
@pepko_pepps: Jak jesteś całe życie traktowany przez rówieśników jak gówno i niemal każdy kogo znasz powiedział Ci, że jesteś obrzydliwy, to też psychika może ucierpieć. Jak jesteś z biedy i patologii, to masz szanse na zbudowanie lepszego miejsca dla siebie i kogoś kogo kochasz. Gdy wyglądasz jak ja, to jedynymi osobami, którzy cię kochają (bo nie lubi nikt) są rodzice, którzy kiedyś odejdą : [.
Nie mówię, że patologia jest lepsza
@Eteres: no masz dobre argumenty, ale pamiętaj, że wygląd da sie zawsze zmienić - to tylko zewnętrzna kwestia i do poprawy kosmetycznie
jest wyjście w postaci zainwestowania hajsu w operacje plastyczne
oczywiście co psychika ucierpiała przez wyśmiewanie to wiadomo, że też blizna jest, ale myśle, że szybka zmiana wyglądu, przez powyższe wyjście, dużo poprawi humor
@pepko_pepps: Nie wszystkie wady da sie zmienić. Wąska szczęka, duża i zdeformowana czaszka, płytkie oczy z odsłoniętymi powiekami, daleko wysunięte i wysokie czoło, nieproporcjonalnie wielka głowa, niski wzrost, niesymetryczność kości twarzy itd. są niemalże niemożliwe do poprawy, a takie rzeczy jak wady zgryzu, zakola, duże i odstające uszy uszy i skrzywiony nos nie dają wystarczającej poprawy. Dodaj do tego cenę takich zabiegów i wyjdzie Ci conajmniej koszt nowego samochodu, a cierpienie
@Eteres: no nie wszystko - fakt
w każdym razie teoretycznie sie da, tak samo jak teoretycznie będąc wychowanym w patologii ma sie szanse na normalne życie

ciężki temat, jedno i drugie trudne do przerobienia...