Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki, jestem w dość dziwnej sytuacji. Kupiłem i wyremontowałem mieszkanie, tu wydaje się być wszystko w porządku.Po jakimś czasie pode mną w mieszkaniu zamieszkała rodzina z dzieckiem i od 3 tygodni dzwonią do mnie cały czas, że u nich w mieszkaniu jest głośno z mojej winy! W skrócie mówiąc oni słysza w swoim mieszkaniu moje kroki, przesuwanie krzeseł, pudeł, zamykanie drzwi i wszystko inne... Robiliśmy "test" i rzeczywiście jest dość głośno. Poszliśmy na kompromis, kupiłem sobie kapcie, położyłem dywan i powiedzieli, że jest znacznie lepiej.

U mnie w mieszkaniu są panele winylowe, zakupione i położone przez tę samą firmę, miała też byc izolacja. Problem pojawia się teraz, że oni mnie straszą sądem, że zakłócam mir domowy, przeze mnie w nocy dziecko się budzi bo chodzę po mieszkaniu i rządają ode mnie abym wytłumił podłogę. Raz nasłali na mnie policję, że chodzę i głośno trzaskam dzwiami o 23:00.

Juz nie wiem co mam robić, oni wydają się być zdeterminowami i myślę, że do tego sądu pójdą ale nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewać. Czy mogę w ramach gwarancji rządać naprawy od firmy, która mi zakładała panele?

#mieszkanie #nieruchomosc #prawo #sasiedzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620cd63aff98844e781ed4ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 72
@AnonimoweMirkoWyznania: xD jak sie przeprowadzilem do krakowa to na poczatku mieszkalem w takim obskurnym bloku. Rodzinka podemna jakas patola matka + ojciec + 4 doroslych synow na 50metrach.

#!$%@? codziennie imprezy, rzyganie przez okna, palenie i plucie na klatce.

Ta ich matka kiedys do mnie zapukala i powiedziala "zebym tak #!$%@? drzwiami nie trzaskal bo oni chca spac i ciszej chodzil a nie jak #!$%@? jakis"

Zasmialem sie jej w twarz
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest ciekawe, ale chyba trzeba jakieś bardziej techniczne tagi zawołać, ludzie czasem wyjaśniają, skąd się biorą takie problemy. Jeśli tam naprawdę tak słychać, to nie ma co się zmuszać do kapci, tylko pociągnąć do odpowiedzialności ekipę remontową albo i dewelopera. Nieprawda, że życie w bloku musi tak wyglądać. Ja u siebie nawet nie wiem, czy mam sąsiadów, nikogo nie słyszę.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Do sprawdzenia normy przenikalności dźwięku w pomieszczeniu. Określa je polska norma PN-B-02151/02. Co prawda dotyczy urządzeń i instalacji, ale jest dobrym pkt wyjścia do przeprowadzenia badań. Jeśli wskażą one nieodpowiedni poziom hałasu, to masz prawo ubiegać się o refundację wyciszenia mieszkania od spółdzielni. Rozsądnym by było, gdybyś dogadał się z sąsiadami, tak byś Ty wytłumił podłogę, a oni sufit. Do tego dochodzi wytłumienie ścian, bo te mogą przenosić dźwięk i
OP: @czarny1989 @ciasteczkowy_otwur
Chyba w tej sytuacji wytłumienie sufitu nie da rady w ich przypadku, jak byłem na dole to wszystko się niesie po suficie i w pokoju oddalonym o te 10-12 metrów słychać niemal tak samo wszystkie dźwięki tj. odsuwanie krzeseł czy chodzenie. @PeterFile Jezeli chodzi o upuszczanie czegoś co stuka to również to słychać. Boję się, że w jakiś sposób izolacja, która mam na podłodze nie spisuje się w