Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do zmotoryzowanych Mirków z w miarę aktualnym tematem leasingów - jakiej wysokości oprocentowania obecnie można się spodziewać w najlepszych ofertach leasingu operacyjnego na używany samochód przy parametrach:
1. 10% wkład własny
2. Wartość 100k netto
3. Okres 59 miesięcy
4. Wykup 1%

I dodatkowe pytanie - na skali / liniówce lepiej brać niski czy wysoki wykup ? Wysoki wykup to zapewne wyższe oprocentowanie całkowite i nieco optymalizacji podatkowej przy sprzedaży, a przy niskim wykupie niższy koszt leasingu i większy podatek do odprowadzenia przy sprzedaży, natomiast gdyby w leasingu z niskim wykupem np. po 3 latach wykupić pojazd wcześniej, nie wprowadzić faktury do firmy i wówczas zadziałałoby to tak jak wysoki wykup (w przybliżeniu 30-40% wartości) lecz całkowity koszcie całkowitym leasingu byłby niższy (wcześniejszy wykup z tego co wiem to opłata max 1k zł), dobrze myślę ?
Wołam również @OptiFinance bo wiem że temat ogarnia :)
#leasing #motoryzacja
  • 6
@OptiFinance @piwakk Mam wrażenie, że nie do końca zrozumieliście moje zapytanie. Spróbuję doprecyzować - Chodzi o to żeby w praktyce dokonać wcześniejszego wykupu np. po 2,5 - 3 latach samochodu wziętego w leasing na 5 lat, 10% wkład własny z wykupem 1%, co wydaje się, że będzie za kwotę odpowiadającą właśnie ok 30-40% wartości pojazdu. Mam rację ?
@OptiFinance napisałem priv z prośbą o ofertę leasingu :)
@piwakk o opłacie aa wcześniejszy wykup jestem świadomy natomiast "zdyskontowana suma odsetek" rozumiana jest jako odsetki, które i tak bym zapłacił gdyby leasing biegł swoim standardowym torem ?