Wpis z mikrobloga

@MlodyWilk: a to ja wiem, to są te z kontenera zablokowanego na dwa tygodnie w kanale sueskim, widać na szczycie stał. Zaraz obok tego pełnego taśm do kas fiskalnych, którymi teraz połowa sklepów w PL jest zawalona, wszystkie do połowy ściemnione od temperatury :)
Myślałem że to jakiś super Turbo eko papier se wymyślili

Dobrze myślałeś, nie wiem o co mu chodzi z tymi paragonami w przegrzanym kontenerze


@to_jest_chyba_kurcze_zart: byłem przekonany, że to normalny papier termiczny, który ściemniał pod wpływem przechowywania w zbyt wysokiej temperaturze, bo dokładnie tak to wygląda (a kto nie wierzy, niech potraktuje jakiś stary paragon suszarką do włosów) :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarek_P: ale przecież nie zrobiłby się niebieski i to w dodatku równomiernie na całej długości, zresztą, nieważne.
Bardziej mnie ciekawi czemu w ogóle tę historyjkę wymyśliłeś i na dodatek o niej piszesz jakby to było oczywiste xD
ale przecież nie zrobiłby się niebieski i to w dodatku równomiernie na całej długości


@to_jest_chyba_kurcze_zart: równomiernie to nie problem, jeśli cały transport zostałby równomiernie podgrzany w całej objętości.

Bardziej mnie ciekawi czemu w ogóle tę historyjkę wymyśliłeś i na dodatek o niej piszesz jakby to było oczywiste xD


@to_jest_chyba_kurcze_zart: no tak, nie opatrzyłem postu pięcioma smailami i nie dodałem na końcu "taki żarcik", moja wina, przepraszam :D
Wydawało mi się,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P:

równomiernie to nie problem, jeśli cały transport zostałby równomiernie podgrzany w całej objętości.


no ale kontener to nie laboratorium i nigdy nie będzie równomiernie rozgrzany, są różne grubości blach, mostki cieplne a słońce nie świeci zawsze tak samo, już nawet nie wspomnę o rozłożeniu rolek paragonowych, po co ja w ogóle o tym piszę xd
ale kontener to nie laboratorium i nigdy nie będzie równomiernie rozgrzany,


@to_jest_chyba_kurcze_zart: a czemu nie? Nie musi być super równomiernie rozgrzany, wystarczy, że gradient temperatur wewnątrz będzie na tyle mały, by w ramach jednej rolki nie dało się rozróżnić strony nagrzanej mniej i bardziej. A w niewentylowanym kontenerze stojącym w pełnym słońcu moim zdaniem tak właśnie będzie.