Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak niektórzy mówią, że jakby była wojna w Polsce to uciekliby przed poborem za granicę. Wiecie dlaczego? Bo nie byłoby żadnego poboru. Masa Polaków z własnej woli poszłaby bronić kraju. Teraz tylko tak gadają, że nie walczyliby za kaczora i debili z rządu, ale prawda jest taka, że mało kto chciałby opuścić kraj bez perspektywy powrotu, zostawić swój dorobek, często rodziców i dziadków, miejsca które lubi i w których się wychował. A jeśli ktoś by postanowił wyjechać to nikt by go siłą nie zatrzymywał. Tak jak nikt nie zatrzymuje siłą Ukraińców. Lepiej jak ojciec zaopiekuje się rodziną niż nieprzeszkolony miałby iść na front i zginąć w bezsensowny sposób, jednocześnie psując morale w jednostce. Pomijam, że wojna w Polsce to już byłaby pełnoprawna 3 WŚ pomiędzy NATO i wszystkimi krajami zachodu i odnoszenie obecnej sytuacji do tego co się stało przed 2 WŚ to totalna głupota.

Opanujcie się i nie twórzcie atmosfery grozy, bo ostatnie czego potrzebujemy to jakaś bezsensowna panika. Polska ma zupełnie inną sytuację niż Ukraina i obecnie nic nie zapowiada żeby Rosja miała posunąć się dalej.

#ukraina #wojna #przemyslenia
  • 9
@GryzeKisiel: ja nie chcę iść na front. Gdzie mnie rakieta może zmieść planszy czy inne gówno zanim cokolwiek zrobię. Wolę pozostać z rodziną i ich bronić jak tylko się da.
Oczywiście że mógłbym "bronić" na froncie, ale nie chce. Nie chcę mordować, widzieć trupy i rannych towarzyszy. Nie chcę walczyć w wojnie która nie powinna się wydarzyć, gdzie po przeciwnej stronie masę osób boi się tak samo jak ta nasza "dobra"
@GryzeKisiel: kazdy w nato ma swoje interesy. Nie beda nadstawiac dupy no kalkulkulja sobie co sie oplaci. Co gorsza nato to fajna organizacja kiedy nic sie nie dzieje. Jak sie zacznie to te kukielki beda realizowac swoje cele. Jesli polska sie nie znajduje w ich plansch to jakakolwiek umowa nie zostanie spelniona. Zwyczajnie zmiwni sie logo i kilku ludzi i powola nowe lepsze nato zeby sie nie ciagnal sie smrod.

Zwyczajnje
Ue wspiera ukraine lub wspieralo a jak zaczelo byc goraco to sankcjami jedynie strasza..


@PeterFile: UE nawet armii nie ma, co mają zrobić? Do tego my nawet nie mamy prawa pomagać Ukrainie, bo nie są w żadnym sojuszu z nami i Putin o tym wie. Gdyby armie NATO weszły na Ukrainę to z miejsca mamy wojnę światową i każdy ma tego świadomość. Putin też ma świadomość, dlatego tak pewnie pogrywa.
@GryzeKisiel: dlatego ue nie powinno frazesami wycierac mordy ze wspieraja ukraine bo nic nie moga zeobic. Zwyczajnie patowa sytuacja i teraz w blasku fleszy chca sie grzac ze cos tam dizalaja co nie przyniesie najmniejszego pozytywnego skutku.

Jesli ruskie rusza na kraj nato to nie zdizwie sie kiedy chinczycy lub jeszcze ktos inny cos #!$%@? i bedzie zonk u kazdego. Ruskie sami nie dzialaja