Wpis z mikrobloga

Wielka Brytania dziś pokazuje, że można. #!$%@?ą sankcje za sankcją, mówią wprost:

#british Foreign Office said that "#london will not rest until the #russian economy is destroyed and #ukraine's sovereignty and territorial integrity restored."

I mogą, bo nie są w EU, i żaden Niemiec im nie powie że tego nie albo tamtego nie. Dodatkowo, każdy obywatel RU nie może mieć więcej niż 50k funtow na koncie w UK.

Brytyjczycy są fest #!$%@?.

#ukraina #rosja #wielkabrytania
  • 28
@RafDan: mogą bo mają centrum finansowe świata, centrum handlu kruszcem, broń atomową, flotę z lotniskowcem a na to wszystko są twierdzą na wyspie , a do tego kazdy ruski który się dorobi chce mieszkać w Londynie ( co samo w sobie stanowi presję na Rosję gdy, można mu skonfiskować mienie i zrobić deport do matuli rasyji ). Jeśli chciałeś porównać Polskę to porownujesz golodupca do biznesmen/a.
@regent21: Nie, porównuje ich działania do US i EU. Rosja powinna zostać totalnie odcięta od wszystkiego co związane z EU/US. Telefony, urzadzenia, oprogramowania, wydarzenia sportowe wszystko. Jedynie biznes Rosyjski jest w stanie odsunąć Putina, a ich można jedynie usadzić sankcjami. Zakaz wjazdu, przepadek mienia jazda ostra. Wojna to Wojna.
@RafDan: mieszkam w UK od 17lat za żonę mam Brytyjkę ( Angielkę ) teściowa szkotke. Co trzeba im przyznać to, to że za swoje ideały chcą płacić cenę. Z teściową miałem ciekawą rozmowę i powiedziała szczerze że jest gotowa na wyżeczenia, na wysoką inflację i brak oszczędności a nawet jak będzie trzeba to poprze widmo wojny. Bo nikt im nie będzie dyktował warunków i zmieniał ich sposobu życia, wolnego życia. (
@RafDan: te sankcje na 100 osób to kropla w morzu
https://www.bbc.com/news/60348046
- nieruchomości o wartości 1.5 miliarda funtów są w rękach ludzi powiązanych z Kremlem albo piorących brudne pieniądze
- UK wydało 2,500 "investor visas" Rosjanom. Mogli je dostać pod warunkiem zainwestowania co najmniej 2 mln funtów w UK i w ciągu kilku lat dostać dla siebie i rodziny permament residency
- na uniwersytetach w UK studiuje 2,600 studentów + 1,800
@RafDan ach ta zła unia, gdyby jej nie było to byśmy takie sankcje zrobili ze hoho. I że też ludzie to plusują. A prawda jest taka że w kupie siła i gdyby nie UE to większość państw nic by nie wprowadziło bo by się bało. UK to inna bajka bo oni są daleko i nie są uzależnieni od surowców. To co robią jest korzystne dla nich samych, zimna kalkulacja a nie żadne
ja #!$%@? ludzie są #!$%@? na tiktoku wysłała mi linka koleżanka że patrz babka płacze i syreny wyją i to jest straszne. nie znam tiktoka specjalnie pobrałem aplikacje bo coś nie wchodziło przez stronę i patrzę na tego fejka i się śmieje ile ludzi jest głupich i daje temu jakieś prezenty itp. człowiek który to robi jest frajerem bo chce zarobić na czyjejś tragedii
#ukraina #wojna
Pobierz kalamarnica22 - ja #!$%@? ludzie są #!$%@? na tiktoku wysłała mi linka koleżanka że p...
źródło: comment_1645777840Bh7bfyda7wdq2bG5vfmHIK.jpg
@pss8888: Oczywiście, polityka to czysta kalkulacja i każdy robi pod siebie. Nic nowego ani dziwnego. Natomiast teoretycznie UK mogłoby mieć to w dupie ale podejrzewam, że chodzi o demonstrację siły i niezależności po wyjściu z UE pomimo pewnych ekonomicznych problemów jakie z tej decyzji wyszły.
@pss8888: Nie można wprowadzić sankcji, bo 3 kraje są przeciw. Rozumiesz? Jest wojna, a Europa nie może wprowadzić sankcji, bo Włochy, Niemcy i Węgrowie mówią nie.

Kogo to wzmacnia? Europe? Ukraine? No nie. Wzamacnia Ruskow a nas jedynie oslabia.