Wpis z mikrobloga

@trevoz: zbieranie monet przed walcem
nawet nie chodzi o mozliwe straty jak spadnie nizej, ale zwyczajnie moga go wycofac z notowan
#!$%@? w inwestorow spoza rosji, wycofujemy i co nam zrobicie? odetniecie od SWIFT, hehe?

Poza tym, zeby uroslo to ktos to bedzie musial kupowac, zaden instytucjonalny inwestor nie dotknie rosyjskich spolek ani gieldy, zaden fundusz emerytalny, rosja bedzie wycofana z ETFow, z indeksow, norwegia wyprzedaje.
kto ma podniesc te cene?
@151346136:
First time, huh?
Tak ze wszystkim mówią.
Spółki papierosowe jak zaczęli wyprzedawać bodajże w 2018 to było mówione kto to będzie kupował, fundy nie będą bo ESG etc. A wysoka dywidenda czyni cuda i w tym roku takie BTI ostatnio z 30% urosło.
Ropa w lutym/marcu 2020? Panie kto to będzie kupował, fundy też nie będą bo ESG, bo elektryki. A jednak olej jest potrzebny.
Sam mam trochę akcji Gazpromu
@Mysciak: sa latwiejsze trade'y do zrobienia
naprawde nie trzeba zbierac monet przez walcem, to nie jest wcale taka okazja biorac pod uwage ryzyko
jaka pozycje na tym zbudujesz?
100% zarobek na pozycji 10% jest wart tyle samo ile 10% zarobek na pozycji 100%

Ale jednak Niemcy i Polska biorą około 40% gazu od nich, skąd weźmiemy tyle gazu? Nikt nie jest w stanie tyle dostarczyć.


@Mysciak: musza sie dogadac, Rosja
@151346136:
Dokładnie, czyli się zgadzamy, że muszą się dogadać. Jak nie, to mamy dwóch nawet nie dwóch rannych, a dwóch zabitych.
Wiem, że niby jak masz akcje powinno się odpowiedzieć na pytanie czy kupiłbyś je dzisiaj i jeśli odpowiedź brzmi nie, to powinieneś je sprzedać. Ale jednak też się zgadzam z Tobą, że gdybym nie miał pozycji, to bym nie inicjował pozycji w Gazpromie. Sam już powoli trochę przestawiam swoje myślenie
@Mysciak: nie wiem ile poleca ruskie, ale pierwsze #!$%@? bedzie wynikach z derisking
czyli fundusze beda sprzedawaly na pale bez patrzenia na cene
spekulacyjnie jutro moze byc dobry moment na kupno
ale dlugo bym tego nie trzymal, nie wiadomo czy zwyczajnie bedzie mozna to pozniej sprzedac

juz teraz sie zastanawiam komu te wszystkie fundusze to sprzedadza jak zaden fundusz nie chce tego kupowac a wszyscy chca sprzerdawac?
@151346136:

ale dlugo bym tego nie trzymal, nie wiadomo czy zwyczajnie bedzie mozna to pozniej sprzedac

Ja tam nie gram spekulacyjnie, po prostu chce mieć kasę z dywidend ¯\_(ツ)_/¯

Wszystko jest kwestią ceny, zawsze ktoś się zainteresuje jeśli chodzi o arkusz. Bardziej mnie zastanawia kto np. może kupić 20% Rosneftu co jest w rękach BP i ogłosili, że będą się pozbywać. Chyba tylko Ruskie to mogą odkupić.