Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miesiąc (lub więcej) temu w skrzynce pod adresem mojego zameldowania, moja mama znalazła awizo o liście poleconym od gminy. Poszła na pocztę z nadzieją, że odbierze ze mnie tenże list z uprzejmości pracowniczki (ja mieszkam daleko). Nie udało się to, jednak urzędniczka podała numer sprawy, czy coś takiego i zasugerowała by zadzwonić do urzędu gminy, oni wytłumaczą o co chodzi.
Znając numer tej sprawy zadzwoniłem do urzędu. Urzędniczka powiedziała, że ten list zawierał informację, że w przypadku wojny będę zaciągnięty na rozładowywanie towarów (były jeszcze inne rzeczy jak kucharz, fryzjer itp.), czy coś w ten deseń ALE zaznaczyła żebym się tym nie martwił, bo to tylko w razie wojny, a nawet wtedy to nie idę na front, bo walczą zawodowi, a ja po prostu pracuję przy rozładunku...

W związku z obecną sytuacją w #ukraina przypomniałem sobie o tym. Mam wyższe wykształcenie, kategorię A, 32 lata i nigdy nie byłem w wojsku, ani na żadnym szkoleniu itp., nic mi też nie wiadomo bym był w rezerwie etc.

Czy to pismo, który mi wysłali to było wezwanie do rezerwy, mobilizacji czy wtf? Jeśli tak, dlaczego to miasto wysyłało, a nie WKU?
Nikt z moich rówieśników znajomych czegoś takiego nie dostał. Oni wysyłają takie pisma o do niektórych, którzy mają kategorię A?
Wiem, że teraz zadaję pytania, które mogłem zadać podczas rozmowy telefonicznej z tą urzędniczką, ale wówczas jakakolwiek wojna z udziałem Polski wydawała mi się bardzo mało prawdopodobna.

#polska #wku #wojsko #wojna #armia #lubuskie #sulechow #zielonagora

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621cbc3328281fd8e1c517ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania całkiem możliwe że dostaniesz przydział mobilizacyjny do jakiejś jednostki, musisz odebrać list i zobaczyć co tam jest. Generalnie jak nie masz przydziału mobilizacyjnego do konkretnej jednostki to na ćwiczenia nie biorą.