Wpis z mikrobloga

Widzę że ustawa o broni w sejmie, i jako iż to nasz sejm to wyszedł z tego bubel większy niż mi na czole za nastolatka. Więc tak moim zdaniem jeśli chcianoby uprościć przepisy można wprwadzić dwie klasy pozwolenia.
Klasa B - ogólnomówiąc pozwolenie rekreacyjne czyli sportowe, kolekcjonerskie, itd. Pozwolenie na zasadzie, składasz wniosek, robisz badanie psychologiczne i zdjesz egzamin teoretyczny przed komisją.
Klasa A - pozwolenie upoważniające do noszenia załadowanej broni przy sobie, myślistwo. Procedura nieco bardziej rozbudowana, badania psychologiczne, egzamin teoretyczny i egzamin praktyczny. Okresowo można powtarzać te egzaminy i badania psycho coby najbardziej osrani parlamentarzyści się nie pruli.
Do tego informujesz że jesteś pouczony o tym jak należy bezpiecznie przechowywać broń. Cierpimy na braki wśród policjantów, a łażenie po domach i sprawdzanie sejfów to nie jest dobre wykorzystanie czasu człowieka wyszkolonego w zapewnianiu porządku.

Procedura moim zdaniem jest pewnym kompromisem. (I wiadomo że to wykopowy post więc to szkielet szkieletu więc nie hejtujcie jakby to jutro miało wejść w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Co sądzicie?
#bron #wojsko #wojna

Co sądzicie o ww. pomyśle?

  • Popieram 55.8% (24)
  • Nie popieram 27.9% (12)
  • Mam inne zdanie(napisz w komentarzu) 14.0% (6)
  • Nie wiem 2.3% (1)

Oddanych głosów: 43

  • 12
@czopek_bezpieczenstwa: na moje nic by to nie zmieniło.
Kto ma płacić za te badania? Na prawko miało być, że po 15 latach darmowe odnowienie lub badania. Potem jakoś tak wyszło że za wszystko płaci delikwent a badania są przymusowe w każdym wieku...
@Mathas: teraz też powiedzmy że najwyższy stopień pozwolenia upoważnia cie do noszenia przy sobie, tylk oesej trzeba pisać do komendanta wojewódzkiego. W teksasie masz pozwolenie na tzw open carry czyli każdy może widzieć że nosisz. W polsce nawet jak masz takie pozwolenie musisz mieć schowaną tak żeby nie było widać
Przyznaję, że nie przeczytałem całości, ale ....nie widzę nic w temacie obecnych posiadaczy pozwolenia i broni.
Czy sportowcy/kolekcjonerzy/myśliwi dostaną z automatu nowy rodzaj pozwolenia ?
pozwolenie


@czopek_bezpieczenstwa: pozwolenie? Zakop

Prawo do obrony to jedno z podstawowych praw człowieka. Jestem za takim rozwiązaniem jak na Ukrainie, podjeżdża ciężarówka z kałachami i bierzesz (tzn w naszym wypadku kupujesz)
Do zaorania ten projekt. W sensie niby nie ma pozwolenia do celu, ale trochę jest ;) bałagan z magazynkami. Zamiast Turczyna, który tam z Kowalskim się układał czekam na to, co przedstawi Lewandowski i Firearms United. Gdyby naprawdę chcieli dyrektywę przepisać to bez palenia Jana można byłoby mieć boczny zapłon i strzelbę gładkolufową na zgłoszenie!