Wpis z mikrobloga

Witam mireczki mam problem dość irytujący z kartą sieciową. Mianowicie wyłącza się wifi po jakimś czasie w losowych momentach. Zainstalowałem najnowsze łatki Windows i sterowniki. wyłączyłem również opcję oszczędzania energii. nawet jakiś czas temu przywróciłem laptopa do ustawień fabrycznych i na nowo zainstalowałem system. Niestety problem dalej występuje. Czasami jest tak, ze jak karta zaskoczy to może działać godzinami pod warunkiem, że laptop nie wejdzie w stan spoczynku. Karta potrafi również rozłączyć się od tak i dopiero restart albo nawet kilka łata problem. Jak myślicie jest to problem hardware czy może problem tkwi gdzieś na poziomie biosu albo systemu. Na elektrodzie i innych serwisach nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej. Może ktoś z was jest oblatany z tą tematyką? Laptop to Asus Tuf A15 na płycie FA506IV i ma półtora roku. Temperatury zupełnie normalne jeżeli ma to jakieś znaczenie.
#pcmasterrace #laptopy #komputery #informatyka
  • 6
@MxS89: Czyli pewnie jakaś aktualizacja coś popsuła, spróbuj ręcznie zainstalować starszy sterownik, może to coś da, ale też nie wiadomo czy winda sobie sama nie zaktualizuje
U mnie jest to samo na Lenovo. Nawet kartę wymieniłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) kąkutera używam do diagnostyki w samochodzie, ale czasem się tam przyda internet i muszę działać po kablu odpietym od PC
@beer_man: Właśnie próbuje dojść do tego jaka aktualizacja powoduje jakiś konflikt i czy to aby na pewno to jest problem. Wiem ze kiedyś taki problem wywoływała łatka 1903 bodajże ale to było z dwa albo trzy lata temu..