Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@muadzik: chyba że robisz w polskim januszexie gdzie jesteś operatorem ale piszesz program robisz próby na podstawie rysunku. Maszyny robią po 1500 sztuk i przekładka co chwilę. Choć robiłem w jednej firmie gdzie do przekładki dostawałem listę gdzie było napisane jake narzędzia założyć na który slot jaka płytka itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elnath:

jedna linijka może zepsuć cały materiał to mi nie dobrze

Albo jak napiszesz że ma pojechać na X49. a nie dasz kropki wtedy zamiast pojechać na X49 jedzie na X0.049
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawciosl: #simumerik, Fanuc przyjemniejszy. Nie wiem na co narzekasz, ja tam sobie chwalę jako frezer na CNC. Pracuje na Dosan 750 II vertical :)

@staryalkus to też nie tak do końca, że klikniesz przycisk i maszyna sama obrabia. Jeśli się jest zwykłym operatorem, owszem klik i samo robi zaś setter operator ma już więcej obowiązków oraz możliwości, wolę zdecydowanie to drugie bo czas inaczej ucieka i praca bardziej zróżnicowana :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@muadzik: no nie wiem, osobiście aktualnie mam zlecenie na blok przychodzący do budowy pociągu (w tym przypadku stop aluminium) tolerancja +0.026 mm. Jeśli się robi w gówno pracy gdzie wytwarzają ostrza do niszczarek to ja rozumiem, można nawet cyganów zatrudnić bo tam masz 5k tych samych części, obróbka to 40 sekund czyli klepiesz to przez kilka tyg. I tak w kółko.
@staryalkus:

czego narzekasz, fajna robota. Klikniesz przycisk i maszyna idzie. Ja muszę jeździć po klientach, rozliczać się z gotówki, użerać się z #!$%@? z osobówek na parkingach pod sklepami itd


Musisz? Przecież zawsze możesz zmienić pracę.
@Pawciosl da się tego jakoś w chacie nauczyć? Mówię o NC code i obsłudze FANUC. Ja pracuje w branży meblarskiej i poziom zaawansowania naszego CNC jest tak żałośnie niski ze nawet nie ma co porównywać