Wpis z mikrobloga

Wykopki powiedzcie jak to jest...

W chwili obecnej mamy wojenną zawieruchę na Ukrainie i w związku z tym, my jako naród stajemy na wysokości zadania i pomagamy jak umiemy.

Jednak jak to będzie później?
Powiedzmy, że wojna potrwa rok albo więcej (czego absolutnie nikomu nie życzę i mam nadzieję, że ruskich rozk*urwią sankcje i waleczność wojsk ukraińskich) i co wtedy?

Co będzie jak nasi rodacy zaczną wołać o czynsz za pokoje lub całe mieszkania lub o to aby dokładać się do życia( bo wiecie, wszystko ładnie pięknie ale jedzenie i życie drożeje w zastraszającym tempie)? Hotele będą chciały przyjmować gości w tych jakże trudnych dla nich czasach?

Na Państwo nie ma co liczyć, bo kto był na granicy ten widział, że rządzący idealnie podpinają się pod pracę zwykłych obywateli nagrywając kolejne materiały TV na tle prywatnych straganów, busów, namiotów itp.

Ciekawi mnie Wasze zdanie oraz pomysły jak to mogłoby dalej wyglądać.

I nie, nie jestem kacapskim trolem, po prostu uważam, że sytuacja może w pewnym momencie bardzo nas przytłoczyć.

#wojna #ukraina #rosja #konflikt #europa
  • 21
@Denuntiator: Będzie chwila spokoju i potem kolejnykryzys. Ogólnie wszyscy się odpalą, bo jest moment przetasowań. Gospodarka, dobrobyt zejdą na dalszy plan- ceny energii i paliw będą wzrastać i utrzymywać się na wysokim poziomie, za tym też cena żywności. Wartość nieruchomości w niektórych krajach spadnie,m.in. w Polsce, dobra luksusowe będą mniejdostępne. Ogólnie covid i wojna z Rosją to preludium. Będą kolejne konflikty, Izrael z Iranem, Chiny z Tajwanem, Koree się odpalą. Ciekaweczasy.
@mikau miałem już kiedyś konto na wypoku ale je usunąłem.
Teraz założyłem je ponownie aby mieć dostęp do najświeższych informacji wraz z ciekawymi opiniami na różne tematy.
Ależ oczywiście, że rząd nie jest na to przygotowany. Tak samo jak nie był przygotowany na COVID, to będzie jeden wielki chaos. Coraz poważniej myślę o emigracji gdzieś daleko na Islandię albo chociaż północną Norwegię.
aby mieć dostęp do najświeższych informacji


@Denuntiator: "aby mieć dostęp do najświeższych informacji" Do tego nie trzeba konta. Teeraz piszesz o publikowaniu, przedtem pisałeś o dostępie.

Gdy już ustalisz czego chcesz - to daj znać. :-)
@ConanLibrarian zadałem kilka pytań, które mnie nurtowały i uzyskałem kilka ciekawych odpowiedzi, które mnie satysfakcjonują. Sens założenia konta na "portalu ze smiesznymi obrazkami" nie jest jednym z nich.
Spokojnej nocy.