Wpis z mikrobloga

Nigdy nie miałem stycznosci z minecraft więc pytam.

Mały ma urodziny. Na ps5 dostanie minecraft. Jeśli kupię też w Google Play to będzie mógł połączyć konta, ewentualnie logować się tak, żeby i tu i tu miał to samo?
#minecraft
  • 13
@atraxx: z tego co wiem minecraft jest cross platform. na pewno gram na ps4 i windows razem z synem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

. PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Android, iOS, Windows Phone, Wii U, Apple TV, Nintendo Switch, New Nintendo 3DS, a i by się pewnie znalazło jeszcze kilka wersji na pomniejsze platformy. Już dziś za sprawą aktualizacji Bedrock na
ściągnij na windowsa bedrock to będziesz miał crossplay.


@biauek_jak_mogles: nie chce mc na windowsa, ja wiem że jest crossplay czyli możesz grać na konsoli z kimś na pc ale światy się chyba nie przenoszą? Nie chodzi mi o granie razem na różnych platformach tylko o fakt, że tworzysz świat single player i grasz na ps4 a potem chcesz na nim zagrać na androidzie to musisz go przenosić z dysku na dysk
@biauek_jak_mogles: no wow, ja o tym wiem ale to nie zmienia faktu, że nie masz tego samego tu i tu xD musisz się męczyć, przenosić światy za każdym razem jak zmieniasz platrofmę czyli odpowiedź na pytanie

Jeśli kupię też w Google Play to będzie mógł połączyć konta, ewentualnie logować się tak, żeby i tu i tu miał to samo?


Brzmi: nie, będzie musiał za każdym razem przenosić świat między urządzeniami.