Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jako, że szkoda mi kasy na komputer do grania postanowiłem, że przesiądę się na konsole. Niemniej jednak mam bardzo duży problem z wyborem tej właściwiej (PS5 vs Xbox One X). Głowa sugeruję, że lepiej wziąć PS5 jako, że ciężko ja dostać a Xbox jest od ręki. Widziałem też, że PS5 ma więcej gier na wyłączność? Nikt prócz mnie nie ma konsoli. Fajnie, żeby było coś dla dwóch osób, to dziewczyna też z chęcią pogra.

Z chęcią posłucham waszej opini ma ten temat. Co byście wybrali PS5 czy Xboxa i dlaczego?

#konsole #ps5 #xboxxbox #zakupy
  • 13
@dunayer: wybór jest prosty, jeśli ostatnie 10 lat żyłeś pod kamieniem nie masz znajomych i masz potężny backlog to bierz xgówno z gamepasem, jeśli już w coś tam grałeś i chcesz teraz tylko nowe gry lub exy ps4/ps5, masz klasę i dobry smak to wybierz PS5

Widziałem też, że PS5 ma więcej gier na wyłączność?


@dunayer: "więcej" to dziwne określenie kiedy na xboxie nie istnieje dosłownie żaden tytuł na wyłączność
@dunayer: Ja bym powiedział żeby brać PS5. Dla mnie Microsoft nie ma żadnej dobrej gry, niezależnie czy gra wyszła tylko na xboxa czy na xboxa i PC. Poza Doomem i Wolfensteinem, który zmienił właściciela rok temu tak naprawdę nie mam żadnej gry od MS.

Zadaj sobie pytanie? Jakie gry lubisz? Jak głównie FPS i Western RPG to bierz Xboxa. Jak gry typu Bloodborne, Returnal, platformówki, JRPG, sandboxy to PS5
@dunayer: Jeżeli Cię stać to pomyśl o zestawie PS5 + Xbox Series S z GP. Jeżeli nie to wybór jest trudny i podejrzewam, że wiele osób staje przed tym dylematem :-). Przejrzyj tytuły eksluzywne na PS5 i oceń czy Ci się podobają. Jeżeli tak to PS5, jeżeli nie to Xbox SX.
@dunayer:
Od siebie jeszcze dodam, że posiadam obydwie konsole. Moje wnioski są takie, że: Xbox jest ładniejszy (choć to kwestia gustu), mniejszy (to fakt), cichszy, teoretycznie wydajniejszy (ma więcej TFLOPs), słabsze pady (DualSense robią robotę adaptacyjnymi spustami oraz haptycznymi wibracjami, choć PODOBNO są mało wytrzymałe - i miałoby to potwierdzenie w tym, że SONY wypuszcza jakąś poprawioną serię?), tańszy (obecnie nie da się kupić gołego PS5, więc różnica jest spora), ma
@dunayer: Przejrzyj bibliotekę gier i pod tym kątem głównie wybierz. Xbox jak już tu pisano to GamePass - tona gier ale pytanie na ile są one dla ciebie ciekawe. PS to więcej eksów i uznanych marek, funkcje haptyczne pada itp. No i też jest taki bieda game pass tzn PS Collection się go bodajże nazywa. Kilkanaście gier dostępnych od razu jak PS Plusa kupisz i to raczej same mocno tytuły. Jak
Kilkanaście gier dostępnych od razu jak PS Plusa kupisz i to raczej same mocno tytuły. Jak ktoś na konsoli nie grał to będzie miał co nadrabiać.


@enzojabol: To prawda, ale trochę szkoda grać w takie stare gry (jak np. TLOU1 Remastered) na tak potężnej konsoli nextgenowej. Wtedy pytanie czy nie lepiej o połowę tańsze PS4 Pro, a używane to już w ogóle.
@Smartek: Ale czemu szkoda? To nadal doskonałe, świetnie wyglądające gry - God of War, Uncharted 4, remaster TLOU to genialne gry które i na PS5 absolutnie zachwycają. Poza tym przecież nie trzeba się do nich ograniczać - to jedynie uzupełnienie w ramach PS Plusa.
@dunayer:
Jak nie miałeś konsoli to PS5 bo są fajne gry do nadrobienia ze stajni Sony
Jak miałeś Xboxa To PS5 bo są fajne gry do nadrobienia ze stajni Sony
Jak miałeś PS4 to Xbox bo odskocznia do gamepass, chyba że cię nie jara i większość z niego masz ograną

pooglądaj sobie jakieś zestawienia video na YT