Wpis z mikrobloga

Dzisiaj cały dzień kombinuję z ustawieniami górnych warstw wydruku. Szczególnie zależy mi na takich drobniejszych elementach, żebym mógł drukować np. brelok z imieniem, czy symbolem. Udało mi się dobrnąć do czegoś takiego jak na zdjęciu. Ten krążek z literką R jest w miarę zadowalający, choć widać niektóre linie idące w przeciwną stronę niż reszta. Natomiast ten kot to nadal lipa. Tło jest fajne, gładkie ale sam kot (górna warstwa) słabo wygląda. Jakimi ustawieniami manipulować i w którą stronę?

#druk3d #drukarka3d
źródło: comment_1646765961pclTZEEqTHCwT6Q2j8eGnP.jpg
  • 10
@Varien: z gowna bicza nie ukrecisz, tutaj pomoze tylko zmiana dyszy na taka o mniejszej srednicy (bo zakladam ze masz standardowa 0,4mm) ew. jak sie bardzo upierasz to ja bym zaczal od kalibracji ekstrudera bo wyglada na to ze podlewa/niedolewa w niektorych miejscach
@IIIlIII: z gowna bicza nie ukrecisz, tutaj pomoze tylko zmiana dyszy na taka o mniejszej srednicy

No i szczerze to taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje xD Siedzę nad tym od rana, wydrukowałem kilkadziesiąt takich krążków, breloków i aktualnie to maks co jestem w stanie wycisnąć z tej drukarki bez prasowania. Teraz jak już mam skalibrowaną górną warstwę, to zacznę kalibrować prasowanie.

@technic: to właśnie robię od rana ( ͡
@Varien: no taka prawda, 0,4 przy szczegolach tak sobie wychodzi xD ale jak chcesz popracowac na tym co masz to tak jak mowilem, widac ze dysza przy retrakcji czyli zakonczeniu linii i 'wessaniu' filamentu zostawia taka jakby krople na koncu i to najbardziej wplywa na wyglad
pierwsze co to zobacz sobie na yt tutorial do kalibracji ekstrudera w swojej drukarce bo byc moze za duzo materialu jest podawane
druga sprawa to
@IIIlIII: Ekstruder skalibrowany na cacy, i linia ekstruder- dysza też porządnie zrobiona. Przy ekstruderze wydrukowana złączka i nic się nie rusza (klon BMG) a przy każdej złączce siła była na tyle duża, że rurka tańczyła. W hotendzie capricorn dociskany przez złączkę z podkładką. I z tego mam największą satysfakcję bo miałem potężne problemy z ekstruzją.

Taka jakość mnie zadowala i myślę, że kolejny krok to byłaby zmiana dyszy na 0.2, a