Wpis z mikrobloga

Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale trzeba powiedzieć stanowczo i uczciwie, że to dzięki ich wieloletnim działaniom, gdyby doszło do podobnej agresji Rosji na Polskę co Ukrainę, to jesteśmy na nią totalnie nieprzygotowani i pozostaje nam liczyć, że NATO się nie wypnie.

#rosja #ukraina #wojna #polska #wojsko
Pobierz mickpl - Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale ...
źródło: comment_1646998335d6ssF1jfCOWRudLQewGCOd.jpg
  • 101
@Flutter_M_Shydale: ja coś wiem, to napisze. Na terytorium Ukrainy najlepszy wyniki w zwalczaniu jednostek naziemnych mają drony i ich operatorzy. Polska 4 lata temu też wystąpiła z chęcią zakupu dronów bojowych. Kiedy już wybraliśmy ofertę, wtedy obudził sie Macierewicz i oznajmił, że "on tych dronów nie kupi, bo firma mu się nie podoba, i on znalazł lepsza firmę" . A gówno znalazł, bo firma którą wybrał, nie robiła nigdy dronów bojowych.
ja coś wiem, to napisze. Na terytorium Ukrainy najlepszy wyniki w zwalczaniu jednostek naziemnych mają drony i ich operatorzy. Polska 4 lata temu też wystąpiła z chęcią zakupu dronów bojowych. Kiedy już wybraliśmy ofertę, wtedy obudził sie Macierewicz


To może lepiej nie pisz jak nie masz pojęcia.
1. Macierewicz 4 lata temu przestał być ministrem, więc nie wiem jak miał uwalić przetarg.
2. Na Ukrainie drony nie odpowiadają za większość strat w
mamy ile śmigłowców?


Zamiast śmigłowców zakupiony został Patriot wraz z systemem zarządzania obroną przeciwlotniczą IBCS. Śmigłowce transportowe są bezużyteczne bez panowania w powietrzu, nawet ruskie na Ukrainie mają ogromne straty w śmigłowcach, a "eksperci" w Polsce chcieli kupować za miliardy śmigłowce mimo braku jakiejkolwiek obrony powietrznej xD

@Tibor: @TurboDynamo: @Kuklak:
Zamiast śmigłowców zakupiony


@pat1ryk: nie zamiast tylko rozmowy o tarczy rakietowej były od 2008 i i pis trafił na dobrą na to koniunkutre.
Śmigłowce nie zostały zamówione ZAMIAST, nie zostały zamówione WCALE. Mimo ze było i jest nas stać by jednocześnie kupić i śmigłowce i patrioty.

Tak wiec #!$%@? pisowska onuco na twitterka, tam mozesz siać waszą propagandę dla debili.
@mickpl: Często pieprzysz głupoty, ale nawet propsuję, jak jesteś w stanie dodawać wpis oparty na tym samym schemacie (różne parafrazy "może i drogo, ale za to źle") praktycznie codziennie i za każdym razem lądować w gorących.

No ale przypominam, że wykopków od 2015 roku śmieszy pojedynek kurczak vs 4 sery, więc to takie trochę osiągnięcie, ale jednak #!$%@? nie do końca
Pracujesz może w jakimś sektorze związanym z wojskowością albo masz wgląd do szczegółowych danych dotyczących obronności, czy wysuwasz wnioski na podstawie zdjęcia z misiewiczem?


@Flutter_M_Shydale: Na podstawie sygnałów od Generałów i specjalistów zajmujących się obronnością.
Gdyby nie prywatny sektor na kontraktach w Polsce to bylibyśmy w czarnej dupie, czarniejszej jak Ukraina
@kfiatek_na_parapecie: @SzybkieSondy: Jaki znowu wywiad, o czym wy piszecie? Po prostu interesuje mnie na jakiej podstawie op stwierdził że gdyby doszło do podobnej agresji Rosji na Polskę co Ukrainę, to jesteśmy na nią totalnie nieprzygotowani. Czy może jest zawodowym żołnierzem? Albo czy zajmuje się np. produkcją lub dostawami zaopatrzenia dla wojska? Mam jednak jakieś niejasne przeczucie że op nawet nie przeczytał w tym temacie żadnego opracowania, tylko wrzucił mordę