Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@HamsterPL: Niemal wszystko co robi PiS można nazwać programem Rzeczypospolitej sondażowej. To w jak bezczelny sposób władza podpina się pod oddolne inicjatywy wsparcia uchodźców jest bezczelne i pokazuje prawdziwe oblicze naszych elyt rządzących. Możesz się nabijać. Za szura, czy foliarza się nie uważam. Natomiast taki ruch rządu jest moim zdaniem bardzo prawdopodobny. Tylko najpierw wysondują sobie jak ich twardy elektorat na to zareaguje (np puszczą przeciek przez "lewackie" media żeby w
@HamsterPL: @Rafaello91: a ja ich rozumiem, dwoje pracujących rodziców kilka miesięcy stara się żeby dziecko poszło do przedszkola/żłobka. Chore systemy punktowe, i wszyscy z włodarzy miasta mówią że miejsca nie ma.
Przyjeżdżają uchodźcy i nagle cyk 450 wolnych miejsc się znajduje, a to dopiero początek.
@picasssss1: Z tymi żłobkami to nie wiem, ale tutaj mają problem bo pesel,widziałem już czepianie się o 500+, a niektórzy jeszcze mówią o 1200zł miesięcznie mimo że to nie Ukraińcy to dostają. Przecież żadna pracująca osoba w Polsce nie chciałaby takich 'przywilei' tym bardziej że nie są one na zawsze
@picasssss1: Ja sądze że nie będzie to rozwijane w niekończoność, może mówimy tu o roku lub półtora. Nie wiem jak niektórzy ludzie sobie to wyobrażają, osoba ucieka przed wojną i ma sobie w jeden dzień w obym kraju załatwić dach nad głową, pracę itd.? A nie czekaj nie może dostac pracy bo zabierze Polakom, mieszkania też nie, bo brakuje mieszkań, jak mieszka z Polakami to źle bo rząd płaci 1200zł. Sorry
@Rafaello91: pomagać powinni, ale zrozum też inny punkt widzenia osób które obawiają się takiego napływu uchodźców i tego jak to wpłynie na ich życie, zwłaszcza że rząd nie miał i nie ma żadnego konkretnego planu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: @HamsterPL: Brak możliwości pójścia do sklepu w niedzielę jak człowiek tylko dyktowanie kiedy możesz iść jak ciemny katol, też się co niektórym wydawało nie do wdrożenia.
#!$%@? systemu podatkowego jedną ustawą, a następnie łatanie go #!$%@? w trakcie roku podatkowego, też się wydawało tak głupie, że niemożliwe.

NO ALE W TYM MIEJSCU FREETHINKERZY MÓWIĄ, ŻE PIS NA PEWNO NIE MA USTAWY DAJĄCEJ KAŻDEMU UKROWI PRAWO WYBORCZE, BO
Brak możliwości pójścia do sklepu w niedzielę jak człowiek tylko dyktowanie kiedy możesz iść jak ciemny katol, też się co niektórym wydawało nie do wdrożenia.


@tellet: niektore zachodnie kraje maja tak od dawna i sie da. I nie chodzi o to ze to popieram tylko o to ze to kulawy argument

#!$%@? systemu podatkowego jedną ustawą, a następnie łatanie go #!$%@? w trakcie roku podatkowego, też.


Tutaj juz pelna zgoda

NO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: To nie jest debilizm, tylko uzasadnione obawy, że złodzieje z rządu mają pod to plany. Nawet jeśli ktoś sprowadza to do pesel=prawa wyborcze, to już jest o "piczy kłak" od praw wyborczych, a pis lubi takie kłaki
tylko uzasadnione obawy, że złodzieje z rządu mają pod to plany. Nawet jeśli ktoś sprowadza to do pesel=prawa wyborcze, to już jest o "piczy kłak" od praw wyborczych, a pis lubi takie kłaki


@tellet: I Ty serio myslisz ze wiemy jakie jeszcze plany maja? Moze ktos wie - ja nie potrafie sie tak cofnac w rozwoju zeby ich plany zrozumiec. Mam pene zasady. Dlatego nigdy nie zrozumiem planow kogos bez zasad.