Wpis z mikrobloga

Cześć! Myślę nad powrotem do LD, kiedyś działałem, ale przerwałem (chyba) z powodu paraliży sennych.
Dziś przypadkowo wpadłem w świadomy i widzę w tym jakiś dodatek do mojego wspaniałego życia, zastanawiam się tylko czy są jakieś nowe techniki/narzędzia/whatever które usprawniają wejście w świadomy sen. Pamiętam, że mi najbardziej pomagało wstawanie i zasypianie (tylko, że przez to byłem zmęczony), prowadzenie zeszytu - choć było to uciążliwe dawało efekty i śmiesznie się to czytało + element w śnie który wzbudzał mnie do świadomości (musztardowy tshirt). Czy jest coś nowego na rynku? Czy lepiej zostać przy tym co było :) Jakieś ziółka są ect, ale czy to warte?
#luciddream
  • 2
@oinczorniasty
Dziennik to podstawa
Wstawanie i zasypianie (tzn WBTB) dobrze laczy sie z technikami jak MILD czy WILD, co do niwych technik to doszedł np. SSILD ktora jest podobno jedna z prostszych technik polecam poczytac moje wpisy tam sa podlinkowane rozne materialy ;)
Co do ziolek polecam Silene Capensis, moim zdaniem robi znakomita robotę, część ziolek niestety zakazano ze wzgledu na polowanie na czarownice (dopalacze).