Wpis z mikrobloga

Cześć,

Potrzebuje rozszerzyć zasięg swojego wifi w domu. Z tego względu zastanawiam się nad zastosowaniem urządzeń mesh albo dodatkowych dwóch routerów archer c6, połączonych z modemem funbox 2.0. Które rozwiązanie według was będzie lepsze? Czy w przypadku użycia dwóch routerów archer c6 musze je połączyć przez kabel z funboxem? Prawdopodobnie ostatnie urządzenie będzie musiało zasilić falownik z kabla, który jest w garażu przed domem.

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/deco/deco-m4/ x 2
vs
https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-c6/ x2

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

#internet #tplink #wifi #siecikomputerowe #router
  • 6
@grolo: Cokolwiek byle było połączone kablem z funboxem. Nie potrzebujesz "routerów", wystarczą same AP. Nie podałeś jakie chcesz osiągnąć prędkości.
@dktr: Nie zależy mi na dużych prędkościach, bo pakiet Internetu jest dość słaby. Ale warto wziąć coś z zapasem na przyszłość. Zastanawiałem się czy zastosowanie tych dwóch routerów pozwoli mi na całkowicie bezprzewodowe (bez udziału kabli) przedłużenie sygnału z małymi stratami? Jaka jest zaleta mesh w stosunku do zastosowania routerów?
Zastanawiałem się czy zastosowanie tych dwóch routerów pozwoli mi na całkowicie bezprzewodowe (bez udziału kabli)

@grolo: Nie. Jeśli będą to typowe routery bez takiej funkcjonalności.
"Mesh" to bełkot marketingowy w którym chodzi o to że kolejne AP łączą się z głównym przez radio - czyli w jednym urządzeniu są dwa radia jedno robi za klienta drugie za AP, zalet z tego żadnych dodatkowo wysycając pasmo z takiego dodatkowego AP wysycasz całe
@dktr: Czyli idealnie wszystko połączone po kablu? Niestety nie jestem na tyle zaawansowany żeby się bawić w takie rzeczy. Myślisz że wrzucone przeze mnie router by się nadał? Widzę że ma funkcje AP. Niestety jest to stary dom i nie mam gniazd telekomunikacyjnych więc trzeba ciągnąć
@grolo: Archer C6 ma dwa radia, 2.4G w N wyciągnie w porywach z 130Mbit w 40MHz kanale, i drugie radio 5GHz które działa już w AC i wykręci z 600Mbit w kanale 80MHz. Jak pociągniesz kable będzie ok.