Wpis z mikrobloga

Wiecie jak działają "problemy z imigrantami"?
- biedny imigrant przyjeżdża
- nie ma nic
- nikt mu nie chce pomóc
- nie ma domu
- nie ma pracy
- jakoś musi żyć
- zostaje przestępcą

Tymczasem Ukraińcy z #ukraina w Polsce
- biedni imigranci przyjeżdżają
- nie mają nic
- ludzie im pomagają
- dostają miejsce do spania
- mają co zjeść
- idą do pracy, chociaż prostej
- nie ma czasu być przestępcą

Właśnie dlatego pomoc imigrantom nie jest po to, żeby doyebać biednym Polakom (czyt. dać darmowe bilety i herbatę na granicy xD) tylko po to, żeby nie było rozpyerdolu po jakimś czasie

#imigranci
  • 12
(czyt. dać darmowe bilety i herbatę na granicy xD)


@niochland: Taki cherry picking że szkoda gadać. Mało kto daje #!$%@? o bilety czy herbatę - naprawdę. Problem się pojawia gdy np. zaczną obciążać i tak już rozwaloną służbę zdrowia, miejsca w żłobkach, szkołach, itd. Poza tym część z tych ludzi nie będzie pracować i im pewnie też będziesz chciał zapewnić jakiś byt. Kto za to zapłaci? Kolejny raz pracujący Polacy czy
@CyfrowyD Spoko, ja zapłacę.
Od lat płacę za kiełbasę wyborczą PiSu to (i ich #!$%@? pomysły) i teraz zapłacę, parę groszy więcej nie robi mi różnicy.
W sumie gdyby nie wojna na Ukrainie to by PiS musiał przykryć czymś Pegazusa i Nowy Wal. Czymś drogim, więc pomoc Ukraincom może wyjść na plus dla przeciętnego podatnika.
Od lat płacę za kiełbasę wyborczą PiSu to (i ich #!$%@? pomysły) i teraz zapłacę, parę groszy więcej nie robi mi różnicy.


@ipkis123: Po pierwsze czy to będzie parę groszy? Po drugie skoro nie zgadzasz się z rozdawnictwem to czemu chcesz go więcej? Trochę dziwne.

PiS musiał przykryć czymś Pegazusa i Nowy Wal.


@ipkis123: Po prostu obwinią za zaistniałą sytuację Ukraińców znając życie.

pomoc Ukraincom może wyjść na plus dla
@CyfrowyD Myślę, że każdy uchodźca który znajdzie tutaj pracę i się zasymiluje, co nie jest trudne w przypadku narodu ukraińskiego, jest znacznie lepszym obywatelem niźli wszelkie madki które jako zawód traktują wychowywanie dzieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niochland: gdyby pisiory były kompetentne, to wpadliby na coś lepszego niż 500+, 300+, 1200 na głowę. Na przykład jakieś specjalne warunki zatrudnienia (chociażby jak przy zatrudnianiu niepełnosprawnych) przez kilka miesięcy i oczywiście lekcje języka polskiego.
Spłycanie polityki pisu do "darmowego biletu" jest śmieszne i pachnie pisowskim trollem, bo oni mają zamiar grube pieniądze przepuścić na Ukraińców, jednocześnie w ogóle nie starając się ich asymilować