Wpis z mikrobloga

@jamlowski: co to jest? w sesnie nie za bardzo wiem jak to podłączyć bo nie wiem co to ma być, nie wiem po #!$%@? tyle kabelków, ja bym (ale to odradzam bo po coś te kabelki są) pozłanczał ze sobą odpowiednio kolorami ale nie wiem co to ma być i po #!$%@? tyle kabelków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jamlowski: to jest lampa LED? Ma wkręcane żarówki czy takie wbudowane świecące diody "na stałe"? Jeśli nie ma zwykłych wkręcanych żarówek to w takim razie ten prostokątny "klocek" to zasilacz/driver LED. Pod tą kwadratową zaślepką (po prawej stronie zasilacza, w prawym dolnym rogu) masz wyjście/złącze DC (prądu stałego), którym zasilasz LEDy. Tam podpinasz przewody każdej z lamp tego żyrandola - tak na logikę to brązowy tam gdzie "plus", a niebieski tam
@jamlowski: Dokładnie tak. To jest jakiś dławik, działa jak zasilacz dla ledów 230V.
Wszystkie brązowe z lampy do + i niebieskie do -
Kabel ze ściany w kostkę L/N/PE

Ale faktycznie, bez pewności czy te źródła światła to ledy 230V to można popalić je...masz zdjęcie z przed Twoich eksperymentów?
@strusmig oczywiście że rozciąłem xD

Tak jak pisał jeden z Mirków leży były połączone szeregowo fabrycznie.

Wystarczyła wizyta w znienawidzonym ostatnio #leroymerlin i zakup taśmy izolacyjnej żeby odkręcić to wszystko : P
Operacja zakończona sukcesem, #meskaduma uratowana ()

Wszystkim zgromadzonym dziękuję bardzo.

PS. Poradziliście sobie lepiej niż #elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz jamlowski - @strusmig oczywiście że rozciąłem xD

Tak jak pisał jeden z Mirków leży...
źródło: comment_1647697030C8ECA5OUeRzxndS7ucdgRZ.jpg
@PomaranczaTesto

Ciamajda? Wypraszam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kiedyś wyjdziesz z piwnicy, to przekonasz się że w prawdziwym życiu liczy się efekt końcowy i wszechstronność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyłącznie za odznakę #elektryka , różowej nie znajdziesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)