Wpis z mikrobloga

@rybonur: Guma traci swoje właściwości i opona nie ma takiej przyczepności jak nowa, dodając do tego zużyty bieżnik oraz uszkodzenia, to zwyczajnie szkoda pieniędzy na montaż takich sztuk. Możesz się przejechać na tym, w szczególności na mokrej nawierzchni. Kup dwie nowe, będziesz miał na kolejne 4-5 sezonów. Przy okazji rozłożysz koszt zakupu kompletu.
Guma traci swoje właściwości


@plugNplay: To zrozumiałe. Wszystko się starzeje i parametry się pogarszają ale ta opona nie wygląda jeszcze by kwalifikowała się do wymiany. Oczywiście nowa lepsza ale wywalanie sprawnej rzeczy to po prostu marnotrawstwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plugNplay: @rybonur: obydwaj macie po części rację. Wiadomo, że opona ze zdjęcia nie jest nowa i nie będzie miała wlasciwosci nowej opony i trzeba mieć to w głowie podczas jazdy, ale myślę, że jeszcze sezon wytrzyma a potem zmiana całego kompletu.
Potrafisz używać mózgu czy będziesz popadać w skrajności?


@plugNplay: Owszem dlatego prezentuję swoją opinię bazującą na swoim wieloletnim doświadczeniu jako kierowca samodzielnie serwisujący swoje pojazdy. A tego typu odzywkami racz następnym razem domowników. Ja sobie nie życzę.
@rybonur: Również bazuję na wieloletnim doświadczeniu jako kierowca, który samodzielnie serwisuje swoje pojazdy. Testowałem wiele opon w autach z rożnym napędem i o rożnej mocy, więc doświadczyłem jak zachowuje się opona po kilku sezonach, która wizualnie sprawia wrażenie pełnosprawnej.
@EmiK4M Jak będziesz mial nowy komplet to polecam zamieniać miejscami co sezon, wtedy raczej nie powinieneś mieć problemu że dwie będą lepsze a dwie gorsze bo będą zużywać się równo.