Wpis z mikrobloga

#fotografia #nikon #nikoniarze

Jaki polecacie 'budzetowy' zoom (do d7100) z autofocusem, do zdjęć przyrody? (Zwierzątka, sąsiadki...). O stabilizacji nawet nie marzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oczywiście mówiąc budżetowy niestety nie mam na myśli tamrona 150-600g2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) (chyba że ktoś chce takiego oddać za 1500 ;-) )
  • 12
@husky83: za 1500 to chyba jedynie tamron 70-300 albo nikkor af-p, ale nie pamiętam już czy af-p działa z d7100. Do ciekawskiej sarny i ptaka na drzewie tuż za oknem starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sedros: wiem, że 300mm to za mało, ale to nie pełna klatka, więc x1.5, a poza tym budżet troszkę ogranicza (a w zasadzie nie budżet tylko żona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Masz gdzieś wrzucone fotki? Chętnie obejrzę :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@husky83: 300 mm odznacza, że albo jesteś ninja, albo będziesz fotografował tylko kwiatki i widoczki. Sam mam prawie nieużywanego Tamrona 70-300, którego mógłbym próbować Ci tu wciskać, ale to nie ma sensu. Nawet do bociana nie podejdziesz wystarczająco blisko, żeby tym zrobić dobre zdjęcie. Jedyna fotografia zrobiona tym obiektywem z którego jestem zadowolony powstała w zoo - portret aleksandretty, która siedziała blisko w klatce. Ja też fotografuję DXem - też mówię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spiritus: Bardziej chodzi mi o to, że @husky83 kupi coś z czego będzie niezadowolony i tylko zmarnuje 1500 zł. Na podstawie moich doświadczeń, uważam że lepiej pozbierać dłużej lub z żonką trochę bardziej ponegocjować. ;-)
@sedros: czym dokładnie focisz?
Póki co musze od brata odzyskać moją sigmę, wprawdzie tam przy 300mm jest mydło z tego co pamiętam (z 5 lat tego obiektywu nie wiedziałem, nawet myślałem, że sprzedałem go z innymi, ale niedawno brat się przyznał, że go ma), ale może przynajmniej będę mógł stwierdzić, czy 300mm to wystarczające zoom.

tylko zmarnuje 1500 zł


@sedros: Nie pierwsze, nie ostatnie ( ͡° ͜ʖ ͡
czym dokładnie focisz?


@husky83: Od kilku miesięcy Nikonem D500, wcześniej D7200. Do tego Tamron 150-600 G2.

Tak naprawdę nie jest to inwestycja, bo nic na tym nie zarobię


@husky83: Z fotografii przyrodniczej nie da się żyć. W sumie to nawet na jakiekolwiek zarabianie na tym nie ma co liczyć. To tylko i aż hobby. :-)

na instagrama


@husky83: A kysz! Instagram to złoooooo! Nie wiem co w tym ludzie
@spiritus: Bardziej chodzi mi o to, że @husky83 kupi coś z czego będzie niezadowolony i tylko zmarnuje 1500 zł. Na podstawie moich doświadczeń, uważam że lepiej pozbierać dłużej lub z żonką trochę bardziej ponegocjować. ;-)


@sedros: dozbierać zawsze lepiej i wszędzie to będą polecać xD
Sam mialem tamrona 150-600g2 podpietego do D500 i myślę, że warto na niego zbierać.