Wpis z mikrobloga

Witam. Potrzebuję porady #prawo #prawnik #budownictwo #patodeweloperka #rodo. Kupiłem mieszkanie i przed rozpoczęciem budowy zmieniłem projekt swojego mieszkania tzn. ustawienie ścian działowych, elektrykę, hydraulikę. Dziś byłem na budowie tego bloku i dowiedziałem się, że sąsiad z dołu wprowadził takie same zmiany. Identyczne. Wychodzi więc na to, że ktoś ze spółdzielni dał mu wgląd do moich zmian i mojego wniosku. 1:1. Nawet moja mapa zrobiona w programie jest taka sama. Co robić mireczki? Kręcić aferę u nich w spółdzielni? Nie powiem, napracowałem się nad tym projektem i trochę złości mam, że ktoś sobie to przywłaszczył. A gdybym to kupił i zapłacił za to grube pieniądze? A ktoś tak po prostu to ukradł. Jakie mam prawa? Co mogę z tym zrobić i jak rozwiązać sprawę? Nie chcę emocjonalnie do tego podchodzić i robić tam rabanu, ale noooo nie powiem wkur***** się.
  • 20
@WykopowyGeodeta: Zobacz co podpisywałeś przy okazji zmian, bo bardzo możliwe że udziałeś zgody na dalszej eksploatację utworu xD

Taki projekt jest oczywiście utworem w rozumieniu prawo autorskiego. Teoretycznie mógłbyś roszczeń z art. 79 Prawa autorskiego, ale cóż, dowodzenie tego przed sądem będzie upierdliwe.

Ja to bym olał, ale jak jesteś nastawiony bojowo to polecam prawnika, prawa autorskie to trudna działka prawa