Wpis z mikrobloga

TFW chcesz sprawdzić, czy umiesz przeczytac tweet Mikeneko (aka Rushia), która przeżywa wywalenie jej z Clover.

色んな思いで涙が止まらんのよ


Znasz 3 z 4 kanji.

色 (iro) - color, various
思 (omo) - think

止 (to) - stop

ale w końcu wklejasz to do translatora i wychodzi "I can't stop crying because of so many thoughts." ()

Okazało się, że to kanji, którego nie znasz, to łzy, choć jakbym to słyszał (namida), to bym skumał znaczenie. Także tego, to może ja się teraz dalej js pouczę ()

BTW zanim ja dotrę do tego kanji to pewnie jeszcze lata miną, bo jest na 44 levelu w Wanikani, a ja niedługo wbijam 8, gdzie na jeden to mi obecnie coś koło miesiąca schodzi ()
#anime #randomanimeshit #uruharushia #virtualyoutuber #hololive #
Pobierz tamagotchi - TFW chcesz sprawdzić, czy umiesz przeczytac tweet Mikeneko (aka Rushia),...
źródło: comment_16487119396GLXHUK0cfrClYp9vpUTNX.jpg
  • 3
Okazało się, że to kanji, którego nie znasz, to łzy, choć jakbym to słyszał (namida), to bym skumał znaczenie. Także tego, to może ja się teraz dalej js pouczę ()


@tamagotchi: To jest właśnie to o czym kiedyś wspominałem - trzeba było sobie w myślach całość przeczytać zostawiając *beep* na to nieznane. Czasem wystarczy aby się "samo pojawiło". Podejrzewam że japończycy też właśnie w ten sposób "znają"
@dwaemu: na to jednak potrzeba przerobienia niezliczonej ilości tekstu. Skuteczne wydaje się oglądanie japońskich filmów, seriali, czy anime z japońskimi napisami. Czasami sobie włączę jakieś anime z napisami po japońsku i odkrywam dzięki temu wiele rzeczy, które wydawałyby się prozaiczne. Normą jest że coś rozumiem ze słuchu i następuje olśnienie gdy widzę zapis znakami, które kojarzę. Tylko zbyt rzadko jeszcze w głowie łączę ze sobą jedno z drugim. Za jakiś czas
@tamagotchi: bycie obsłuchanym w animu dużo daje, czasem więcej niż ci się wydaje. W szczycie swojej weaboo kariery dawałem nawet radę rozumieć dużo tekstów w grach nawet pomimo wielu kanji-dziur po drodze. Również miło wspominam epizod jak zdarzyło mi się zahaczyć na jakąś grupkę nauki japońskiego praktycznie w środku trwania zupełnie z marszu z nienagannym akcentem wyklepałem swoje jikoshoukai a potem na wysokim luziku przerobiłem co tam było aktualnie na tapecie,