Wpis z mikrobloga

  • 119
Jak Elon Musk zaorał mojego ojca...

Z dwa lata temu mój ojciec oburzył się, bo Elon wydaje kasę na głupoty typu latanie w kosmos ( #spacex ) i TO NIC NIE DAJE i jest niepotrzebne.

No bo przecież tę kasę można na głodne dzieci z Afryki dać i głupotą jest wydawanie kasy na zachcianki.

Aktualnie dzięki #starlink od Elona Ukraińcy mają Internet, co czynnie przekłada się na walkę.

Mało tego. Elon dał 6 miliardów organizacji, która powiedziała, że za tyle kasy rozwiąże problem głodu na świecie. Rezultaty? Brak :)

Jestem przekonany, że jednak #ukraina szybciej wygra te wojnę dzięki komunikacji wspomaganej od Elona.

#wojna #rosja
  • 20
  • Odpowiedz
tam jest mowa o 5 ,7 miliarda


@Sisal: Czyli to te 0,3 miliarda zabrakło i przez to nie rozwiązano problemu głodu na świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vartan: Dodatkowo Afryka z utęsknieniem czeka na ten Muskowy internet. Wydawałoby się, 100$, to drogo, ale np na Zanzibarze badziewiasty net kosztuje 130$, w interiorze jeszcze drożej. Więc tak, Elon budując ten internet ,pomaga biednym dzieciom w Afryce.
  • Odpowiedz
@vartan: Przypomina mi się list z 1970 r., w którym Ernst Stuhlinger, ówczesny administrator NASA tłumaczy siostrze Mary Jucunda z Zambii czemu owa siostra nie ma racji, że lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze na karmienie dzieci zamiast na badania kosmiczne. Długi tekst i po angielsku, ale warto przeczytać. W skrócie: badania naukowe mogą się wydawać w danym momencie nieprzydatne, że to fanaberie bogatych, ale popychają świat kroczek po kroczku do przodu.
  • Odpowiedz
Mało tego. Elon dał 6 miliardów organizacji, która powiedziała, że za tyle kasy rozwiąże problem głodu na świecie. Rezultaty? Brak :)

@vartan: ja #!$%@?, czemu te fejki zawsze z taka pewnością i satysfakcja powtarzacie
  • Odpowiedz