Wpis z mikrobloga

@alWdIjJpz18nHw: zaciekawileś mnie z tymi polskimi znakami.
a jak z integracja na innych urządzeniach? po chmurze notatki od razu dostepne?
zamiana pisma odręcznego na drukowane działa też "w locie" (z polskimi znakami) jak w innych miejscach na iPadzie?(oczywiście tam już bez polskich znaków bo apple)
@Faley: Odpaliłem tą samą notatkę równolegle na telefonie i iPadzie i zacząłem pisać na iPadzie. Na żywo nie widać zmian, musiałem zamknąć notatkę na obu urządzeniach i wtedy natychmiast nastąpiła aktualizacja.

Nie ma tłumaczenia w locie, jedynie przez zaznaczanie i konwersję zaznaczonego tekstu. Ja korzystam z tego jedynie, gdy chcę przenieść część napisanego odręcznie tekstu do np. prezentacji, nie muszę go wtedy przepisywać.
@Faley: jak otworzyłem Notability na maku, to po zamknięciu notatki tylko na iPadzie zmiany po chwili pojawiły się na maku. Nie musiałem zamykać notatki na obu urządzeniach.

Nie korzystam z tego równolegle więc musiałem sprawdzić.
U mnie 100% robienia notatek to iPad.
Jak coś szybko zechce podejrzeć, albo komuś pokazac, to iPhone.
A jak piszę i składam tekst, to Mak.
@alWdIjJpz18nHw: ok, to i tak dobre (raczej nie spodziewałem się odświeżania live ale dzieki za sprawdzenie).
a co do pisania z polskimi znakami, to i tak dobrze ze da sie skopiować z nimi, bo czesto tez chce całe notatki skopiowac i wkleić komuś treść, to trzeba siedziec i poprawiać albo liczyć się z tym, że rozczyta pismo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to ma jakąś subskrypcję? bo widze,
@Faley: już spory kawałek czasu temu kupowałem, teraz pojawiła się subskrypcja więc nie wiem, jak to wygląda do konca.

U mnie wyglądało to tak, że poza kwotą bazową za zakup samej aplikacji, dochodziły jednorazowe opłaty za funkcje dodatkowe. Np. doplata, aby korzystać właśnie z konwersji pisanego tekstu, za konwersję funkcji matematycznych, za wirtualne "karteczki samoprzylepne" itd..
Obecnie to wszystko jest chyba w formie subskrypcji.
@alWdIjJpz18nHw: taa widze i kojarzę właśnie, że była lekka burza przez zmianę płatności.
45 zł/rok potem 58zł za rok. więc nie jakos strasznie. pomyślę. potestuję sobie darmową wersję.

dzięki za odpowiedzi!
@alWdIjJpz18nHw: poza tym co opisałes w komentarzach, duża różnica między notability a goodnotes?
Pracuje w goodnotes od około roku a raczej chwałę. Jedyne co irytuje to czas synchronizacji między iPadem a macbookiem - wynosi jakieś 10 15s, dla mnie trochę długo.
@mxn0: W goodnotes nie podoba mi się, że jak wstawię wirtualną karteczkę samoprzylepną i coś na niej napiszę, to przy przesuwaniu karteczki, tekst się do niej nie przykleja.
W goodnotes wydaje mi się, że aplikacja zbiera więcej informacji na temat nachylenia i nacisku apple pencil i pisane litery są bardzo niejednolite. Notability też rozróżnia sposób pisania, ale grubość linii liter jest bardziej spójna.
Goodnotes jest trochę przekombinowany, gdyby dało się w