Wpis z mikrobloga

Po wieściach z Buczy. Co #!$%@? kieruje tymi ludźmi? Co kieruje oficerami i wyżej postawionymi wojskowymi, że to się stało i poszło na to przyzwolenie? Już nawet nie z takiej ludzkiej przyzwoitości, bo o to rusków nie podejrzewam, ale z taktycznego punktu widzenia. Co #!$%@? miało im dać zabicie bezbronnych ludzi? Co #!$%@? zyskali prócz nienawiści Ukraińców, i dalszego oburzenia i wsparcia zachodu? Co #!$%@?? #!$%@? zwierzęta.
#ukraina
  • 17
@Strzelec_wyborowej: są badania czy jakieś eksperymenty psychologiczne które pokazują że jak ludzie dostają władze to im #!$%@?.

Czy to ten eksperyment z strażnikami studentami czy ta artystka co pozwoliła sobie robic wszystko co będą chcieli przypadkowi przechodnie i już po paru h ktoś ją rozebrał inny naciął nożem itd

Tacy jesteśmy. A jak do tego powiesz wcześniej że ci cywile to nie normalni ludzie a banda nazistów to już w ogole
Co #!$%@? miało im dać zabicie bezbronnych ludzi?


@Strzelec_wyborowej:

Uważamy że każda operacja o tej skali, jaką według nas planują Rosjanie, będzie skrajnie brutalna (...) Ale mamy informacje wywiadowcze, które sugerują, że będzie to jeszcze większa forma brutalności, bo nie będzie to tylko wojna konwencjonalna między dwoma armiami. To będzie wojna prowadzona przez Rosję przeciwko Ukraińcom, by represjonować ich, zmiażdżyć ich, skrzywdzić ich.

Odniósł się w ten sposób m.in. do opisanego
@Strzelec_wyborowej: Oni pewnie widzą co robią, patrz z tej strony. Masowe egzekucje często mają jeden skutek, przeciwna strona często staje się o wiele bardziej brutalna, a ukraińskiej armii trudniej byłoby powstrzymać szeregowych żołnierzy przed mordowaniem rosyjskich jeńców wojennych. Więc Rosja będzie mogła zagrać swoją ulubioną sztukę z czasów zimnej wojny „A u was linczują czarnych”, pokazać „prawdziwego ukraińskiego nazistę” w swoich mediach i zmusić żołnierzy do walki („nie możesz się poddać,
@Strzelec_wyborowej: Ciężko jest odpowiedzieć na takie pytania. To bardzo skomplikowany temat, najprostszą odpowiedzią jest chyba stwierdzenie, że taka jest nasza ludzka, zwierzęca natura. Warto się czasem zastanowić co Ty byś zrobił gdybyś był w takiej sytuacji bo ja szczerze mówiąc sam nie wiem. Było wiele testów jak np. ten ze strażnikami. Podczas wojny ludziom puszczają hamulce, ludzie stają się bezkarni, dochodzi adrenalina. Palisz papierosa na pół z gościem, którego dopiero co
Po wieściach z Buczy. Co #!$%@? kieruje tymi ludźmi? Co kieruje oficerami i wyżej postawionymi wojskowymi, że to się stało i poszło na to przyzwolenie?


@Strzelec_wyborowej: pamiętasz może, jak na początku wojny latały filmiki, gdzie rzucano mołotowy z cywilnych samochodów w rosyjskie bwp czy czołgi? Pisałem wtedy, że takie zachowanie spowoduje jedynie, że Rosjanie będą strzelali do aut, które się do nich zbliżają. Zminusowano mnie mocno. Teraz hulały wiadomosci o otruciach
Chyba Bauman pisał, że najgorsze co wynika z holokaustu, nie jest to, ilu ludzi zginęło, ale to, ze w pewnych okolicznościach każdy z nas może zostać oprawca. Utkwiło to we mnie, bo jest przerażające. Hola, absolutnie nawet mi przez myśl nie przechodzi, żeby usprawiedliwiać tych #!$%@?ów, mam jedynie dola, patrząc na to, jaka jest ludzkość.
Co kieruje oficerami i wyżej postawionymi wojskowymi, że to się stało i poszło na to przyzwolenie


@Strzelec_wyborowej: medale
a za te medale przywileje
szeregowi to czesto jakies czesie z lapanki bez wyboru tak jak u nas kiedys w polsce poborowi, 2 lata i kot nie moze nic
schemat jest naprawde prosty jak odcinek 4 pancernych - ida w bój, wyzwalaja, potem medale

a cywilow po prostu zabijaja ze zwierzecej frustracji tym