Wpis z mikrobloga

#militaria #pytanie

Witam mireczki mam pytanie znalazłem w szafie moją starą wiatrówkę i chciałbym ją odnowić i podarować chrześniakowi.
Leżała ładnych parę lat gdzieś w szafie w garażu i naszła jakimś dziwnym nalotem jakby grzybem, pleśnią z odrobiną rdzy przeleciałem ją wstępnie jakimś WD ale efekt jest jeszcze mało zadowalający zastanawiam się co z nią zrobić czyszczenie mechaniczne szczotą drucianą czy papierem ściernym chyba zedrze wierzchnią powłokę i na dobre zacznie rdzewieć. Mechanizm sprężynowy nie wygląda jakoś tragicznie musiał być solidnie nasmarowany. Macie jakies pomysły jak przywrócić względnie nowszy wygląd
źródło: comment_16490904120cozv0ledE6KBtb79NHgct.jpg
  • 9
@Deckera: czytałem to forum wcześniej wszystkie rady są dla mnie do przyjęcia ostatecznie mam wrażenie że jakakolwiek ingerencja mechaniczna zerwie powłokę co w późniejszym czasie załatwi doszczętnie rdza
@Deckera: jaka jest taka jest strzela przy odrobinie treningu nawet celnie młody ma 12 lat pobawi się przez lato dwa i wyląduje gdzieś na szrocie albo nazat u mnie kilka szpaków padło z niej trupem w większości służyła jako zabawka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wilson_: bo nie widzę, ale serio: sprawdź zabezpieczenie czy przy ładowaniu śrutu można nacisnąć spust (na złamanej). Uwaga bo można stracić: oko, zęba, palec.
Gdzieś z 14-15 lat temu właśnie na tamtym forum był temat obciętego opuszka palca bo się chinka zamknęła przy ładowaniu.