Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu znajduje się flagowy wóz od Alfy Romeo na lata 80. XX wieku, czyli Alfa 6. Jej nazwa bierze się z sześciu cylindrów w układzie V, na każdy cylinder z kolei przypada jeden gaźnik. Lata produkcji to 1979-1986.

Prezentowana sztuka to polift z 1983 roku, najłatwiej można go rozpoznać po prostokątnych kloszach lamp przednich, białych lampach kierunkowskazu i mniejszej ilości chromu. Posiada silnik 2.0 V6 o mocy 135 KM.

Alfa 6 nigdy nie odniosła sukcesu na rynku przez swój nudny wygląd, cenę wyższą niż u konkurencji, średnie wyposażenie, korozję i problematyczne strojenie gaźników. Miała opinię "samochodu dla nikogo", po części również przez brak tradycji Alfy w segmencie dużych sedanów. Wyraźnie ustępowała BMW E28, Mercedesowi W123 oraz Oplowi Senatorowi. Z fabryki w Arese wyjechało jedynie 12 000 egzemplarzy.

#rzetelnafura
#carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #alfaromeo #forzaitalia
Pobierz DerMirker - Na zdjęciu znajduje się flagowy wóz od Alfy Romeo na lata 80. XX wieku, c...
źródło: comment_1649323978FBA4NTbuOLOQcHO9PKEHLB.jpg
  • 31
@DerMirker:

Alfa 6 nigdy nie odniosła sukcesu na rynku przez swój nudny wygląd, cenę wyższą niż u konkurencji


Racja.

problematyczne strojenie gaźników.


Po lifcie silnik miał wtrysk, a gaźniki nie stanowiły problemu, bo nie były zbyt skomplikowane i do tego sterowane przez wspólne prowadnice.

Wyraźnie ustępowała BMW E28


A z tym to nie przesadzajmy. Ustępowała tym, że najsłabsza wersja była mocniejsza od większości wersji silnikowych E28, a od najmocniejszej (i najpopularniejszej)
@DerMirker: Tak sobie patrzę na zdjęcie przedlifta i, o rany boskie, w życiu nie widziałem bardziej perfidnej zrzynki z designu BMW w ówczesnej motoryzacji. Przecież to wygląda jak nieślubne dziecko BMW E12. Tylko czekać aż zlecą się fanboje włoskiego dizajnu i zaczną gadać, że to jest tak podobne do tego samochodu marki debili i wieśniaków jak nóż do cepa xD
Pobierz fajnyprojekt - @DerMirker: Tak sobie patrzę na zdjęcie przedlifta i, o rany boskie, w...
źródło: comment_1649345174XiNTvQYhDaflzszckBVrC8.jpg
czemu te alfy są tak #!$%@? brzydkie. Nie ma modelu który by mi się podobał.


@Lardor:

Prawdopodobnie nie masz duszy. Jeśli jesteś rudy, lub Azjatą to normalne. W innym wypadku skontaktuj się z egzorcystą ;)
@Jin zesram się a nie skontaktuje. Mam duszę i dla mnie alfa to jest paskudne auto. Brat ma 159 i nie wiem nad czym się tak spuszcza. O ile były ładne fiaty lub lancie to alfa jest paskudna. PS nie jestem Azjata i nie jestem rudy pozDDRawiam. Jak bym był bezdusznym kawałem #!$%@? to bym się spuszczał do alf