Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli chcę kupować obligacje SP przez internet muszę założyć konto bankowe PKO?
Wydaje mi się, że kiedyś można było się zarejestrować przez profil zaufany, natomiast teraz są tylko 3 opcje:
1. Przez iPKO
2. Za pomocą przelewu, ale wymagany jest tam numer konta w PKO.
3. Za pomocą eDO App, ale do tego wymagany jest dowód z warstwą elektroniczną, którego nie posiadam.

#obligacje
  • 7
@minvt: Dzięki. No właśnie wydaje mi się, że ja nawet kiedyś założyłem konto przez profil zaufany, ale mi je usunęli, bo chyba nie potwierdziłem aktywacji, czy jakoś tak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EkspertPKO: Dobrze zrozumiałem, że nawet jeśli założę konto, w tym przypadku w stacjonarnej placówce, to i tak nie będę miał możliwości zdalnego zakupu obligacji, o ile nie będę posiadał e-dowodu?
@Rhaegson: jak założysz konto rejestrowe w placówce to będziesz mógł normalnie zdalnie kupować obligacje kiedy chcesz. Dostaniesz login i hasło do twojego konta rejestrowego i wykupujesz jakie obligacje chcesz przez internet
@Rhaegson: jakiś czas temu byłem w oddziale PKO założyć rachunek rejestrowy. Pracownica stwierdziła, że już za późno na zakładanie konta, bo ona za pół godziny kończy pracę i odmówiła mi założenia konta. Stwierdziła też, że jak nie wyrażę zgód marketingowych to im przez system rejestracja konta nie przejdzie... Tym bardziej szkoda, że nie da się tego załatwić online nie mając konta w PKO. Zraziłem się do nich konkretnie. W ogóle @