Wpis z mikrobloga

@DonRzoncy: I cyk tag do obserwowanych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to w tych PS2 często uszkadzały się tasiemki przycisków i zasilacze. Tam chyba jest 2XGND+2X12V na wejściu na płytę (nie bijcie jak pomyliłem, dawno w tym grzebałem), najłatwiej sprawdzić na laboratoryjnym czy wstaje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia
@piker: Szczerze to elektronikiem jestem strasznie cienkim. Dysponuję jedynie minimum podstawowej wiedzy, ale za to nadrabiam umiejętnościami manualnymi. Wolę mechanikę w dowolnej postaci :)

Wymienię po prostu wszystko o czym piszą w poradnikach, a jak nie pomoże to całą płytkę wtedy. Nie jestem w stanie przeprowadzić jakiejś głębszej diagnozy bo nie wiem jak ani nie mam do tego sprzętu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może kiedyś się to
Sprawdziłem miernikiem bezpiecznik, jest ok. Poza tym poszedłem za ciosem tego co przeczytałem i spróbowałem pomierzyć diody czy nie są zwarte. No i jedna chyba jest, bo tylko na niej miernik piszczy a na reszcie nie :) Pomiar bez zasilania.

@DonRzoncy: Dioda powinna być zwarta w jednym kierunku, od tego jest diodą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przemierz na teście spadku diody, powinno być ok. 0.5-0.8V (w kierunku przewodzenia), a OL w kierunku zaporowym.

Ale diody to zazwyczaj słuszny krok w zasilaczach. Tylko rozładuj kondensatory, bo tam jeden całkiem spory jest i jak walnie to powali chłopa.
@piker: Przeca mówię że jestem ignorantem w tych sprawach niestety. Ale udało ci się mnie czegoś nauczyć, dzięki! Wychodzi na to że są dwie diody uwalone, jedna przepuszcza w obie strony a na drugiej miernik piska :)

Od dziś wiem jak mierzyć diody, spoko z ciebie typ, wpadaj częściej na tag xD
@rysiekryszard: Raczej się uda, kwestia czasu. Dzisiaj wybrałem się do innego "elektronicznego" ale tam też tylko piecyki czy pralki sprzedają, serwisu brak. Najbliższy sklep w którym wiem że będą jest dobre 25 kilometrów w jedną stronę. Rowerem mi się nie chce po tych górach tam dymać, muszę czekać na podwózkę/

Jakby się nie udało to zostawię ją sobie na części. Mam drugą taką samą tyle że działającą i z plombą jeszcze-