Wpis z mikrobloga

2 lata temu wyraziłem tu pochopnie nadzieję, że pandemia i niemożność włóczęgi po konwentach skłonią George'a R. R. Martina do dokończenia po niemal dekadzie Winds of Winter.
Rok temu śmieszyła mnie już własna naiwność, ale wciąż wierzyłem w deklaracje o tym, jak to nie pisze zawzięcie. Obiecałem zawołać wszystkich plusujących za rok, żebyśmy się mogli pośmiać znad lektury. No to wołam, tyle że śmiać się będziemy przez łzy, i to znad wpisu na mirko a nie Wichrów Zimy xD
George dalej nie dowiózł, przez ostatni rok pracowicie produkował liczne wpisy na blogu o nowych serialach w HBO, baseballu, kalendarzach na 2023, Elden Ringu, Wild cardsach, footballu amerykańskim, figurkach, pociągach, generalnie trudno znaleźć temat na który George pisałby mniej, niż na temat postępów z Winds of Winter. Tu mamy jedynie lakoniczną wstawkę we wpisie z marca, gdzie George informuje że pracuje, ale w 2021 napisał mniej niż w rzekomo najbardziej produktywnym odkąd zaczął pisać 2020.

Cóż robić - na Wichry zimy czekamy już 11 lat, z czego ostatnimi laty coraz ciężej brać na poważnie wygłaszane twierdzenia o tym, jak we wrześniu 2015 uważał, że zdąży skończyć w 4 miesiące - do końca 2015.
Jeśli wydaje się Wam, że jesteście kiepscy w estymaty, to spróbujcie porównać się z kimś, kto uważał, że skończy w 4 miesiące, ale to było 6,5 lat temu, a on dalej jest w lesie.

No nic, plusujacych ten wpis zawołam za pół roku (10.10.2022), i zobaczymy czy coś się zmieniło - w sierpniu jest premiera House of Dragon, może Jerzy się zepnie i zdąży przed :)
A jak nie - to trudno, będziemy kręcić głowami dalej :P

#asoiaf #graotron #gameofthrones #ksiazki
  • 29
@t3tris: W sumie kilka dni temu wróciłem do tego świata xD Jakichś wielkich nadzei na "Wichry Zimy" nie mam ale rozmyślając i analizując różne teorie wyrobiłem sobie zdanie w kilku tematach - np. myślę, że Cersei i Jamie to dzieci Aerysa II.

Będę bardzo brutalny i dosadny to mam taką szaloną teorię (a przynajmniej dopuszczam taką możliwość), że GRRM widząc jaki jest hajp na świat PLiO i jaki był hejt na
@NieznanyWykopek: Łatwo przyszło mi rozdrapywanie, wpis pierwotnie zaplanowany na 21.03 obsunął mi się z powodu przeprowadzki - a jak to bywa przy przeprowadzkach, konieczność pakowania książek i planszówek wzbudziła masę wspomnień. Z naprawdę sporym rozrzewnieniem przywołałem 22-letniego siebie, który właśnie przeczytał Taniec ze smokami i zachodził w głowę jak teraz wytrzyma te 4 lata do premiery Wichrów XD

@Gavran: Ja realnie wierzę, że on miał +/- poukładane to co chciał
@t3tris: Serio coś oczekujesz od tego nieroba co pisze o gównie? Zacytuje fragment:
"Sunset found her squatting in the grass, groaning. Every stool was looser than the one before, and smelled fouler. By the time the moon came up, she was shitting brown water. The more she drank the more she shat, but the more she shat, the thirstier she grew."
Aż mnie ruszyło w środku ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@t3tris: Prawda jest taka że on tego już nigdy nie skończy a bo po co jak dostaliśmy zakończenie sagi w serialu. Płytkie bo płytkie takie nijakie no ale jest i po co on ma do tego wracać jak i tak cała ta historia została spłycona przez te ostatnie sezony serialu. Martin sprzedał swoją markę jak mógł zarobił kupę kasy a i robi za konsultanta w innych projektach podpisując swoim nazwiskiem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@t3tris: Nic się spinać nie będzie raczej, bo mu się tego już nie chce pisać. Zaczął sto lat temu, ile można xd
Herbert z tego co kojarzę też nie chciał pisać dalszych części Diuny.
@Degrengolada24: Nie widzę nic zdrożnego w pisaniu o kupie. Nie żebym się też tym pasjami cieszył, ale ASOIAF to jest saga pełna przemocy, krwi i niestroniąca od naturalistycznych opisów. Fragment o którym mówisz to ten, gdy Dany zatruła się jagodami i poroniła. No nie wiem czego oczekiwałeś, sterylnej sali szpitalnej i łoża fiołków?

@bukem, @Lohengrin: Ja tam George'a cenię wyżej - dalej uważam go za pisarza, nie za biznesmena.
@t3tris: Pamiętam jak zacząłem oglądać serial i po 1 sezonie byłem pewien, że pewnie zanim skończą serial to książki będą gotowe, bo akcja rozwija się powoli xD
Potem martwiłem się czy grubas dokończy Wichry Zimy zanim umrze. Dziś już jestem pewien, że tego nie zrobi. Nie chce mu się i ma to w dupie, rozumiem go doskonale bo sam nie raz porzucałem w trakcie jakiś projekt gdy traciłem wenę. Nie można