Wpis z mikrobloga

Żebym był zadowolonym z życia, musiałbym osiągnąć wszystkie wymienione warunki: prestiżowa praca umysłowa min. 15k netto, auto z salonu, deweloperskie mieszkanie w najlepszej dzielnicy albo dom pod Krakówem, skończone studia na którejś z 3 najlepszych uczelni w polsce, posiadanie młodej i jędrnej dupy w związku. Niestety takie życie mają Oskarki, a nie chłopy z nizin społecznych.
#przegryw
  • 18
@Miler111111: ja mam tak: praca ktora mnie ciekawi najlepiej polaczona z zainteresowaniami i z pasja albo dzialalnosc wlasna, 15k $ per month moze byc ale oczywiscie nie zaszkodzi wiecej :) , auto do 30k $ (chevroley camaro, dodge challenger) , studia skonczone na harvard albo innej prestizowej uczelni w stanach, kilku znajomych , czeste podroze wystarczy wyjazd nad jezioro w weekend albo parki narodowe. Fajna i wyluzowana dziewczyna lubiaca nature, skupiona
Żebym był zadowolonym z życia, musiałbym osiągnąć wszystkie wymienione warunki: prestiżowa praca umysłowa min. 15k netto, auto z salonu, deweloperskie mieszkanie w najlepszej dzielnicy albo dom pod Krakówem, skończone studia na którejś z 3 najlepszych uczelni w polsce, posiadanie młodej i jędrnej dupy w związku. Niestety takie życie mają Oskarki, a nie chłopy z nizin społecznych


@Miler111111: Wstawaj zesrałeś się. Kto ma takie życie? 5 procent społeczeństwa z najwyższej elity która
@Miler111111: Widzi Ci się? To spójrz na statystyki:

Mediana zarobków w Polsce w 2021 roku - brutto 5700 zł czyli jakieś 4 koła na rękę. Chociaż w wielu prowincjach to tam jak masz umowe o pracę i paresęt złotych więcej niż minimalna to już się cieszysz.

Życie o którym Ty piszesz ma raczej niewiele osób a nawet osoby na dorobku to i tak kredyt na mieszkanie na całe życie i auto
Pozory potrafią bardzo mylić, dlatego biedak nigdy nie zrozumie że pieniądze owszem pomagają ale nie zastąpią rzeczy które możesz mieć za darmo.


@eldzej_10: Lekki fikołek. Nie za darmo, a za inne atuty np. dobre geny. Jednak generalnie - zgoda. W dorosłym życiu, jeśli ma się dach nad głową, jedzenie, starcza na opłaty, to więcej gotówki niewiele zmienia.
@kamil150794: Dokładnie ilu już było sportowców, artystów, znanych osób które jednak były dość bogate i miały rodziny targały się na swoje zycie (np. przykład Chester Bennington z Linkin Park)

Ale polski biedak będzie myślał że jak dostanie pomnożoną wypłatę x 4 to naglę wszystkie problemy znikną a tak nie jest. Takie osoby nigdy nie zderzyły się bogactwem i nie rozumieją że posiadanie czegoś nie zawsze jest równe szczęściu.
@eldzej_10: problem dzisiejszego społeczeństwa, #!$%@?ć żeby się dorobić czegoś, a potem żeby uzależnić od ilości gotówki swoje szczęście. Większość ludzi nie potrzebuje mieć drogiego auta dużego domu, wszystko to jest roszczeniowość, wysokie standardy, byleby się pokazać przed innym człowiekiem, by czuć się dowartościowany że to ja to kimś jestem. Każdego wiek i zdrowie sprowadzi na ten sam parter, ale nawet i starzy ludzie w obliczu śmierci dalej myślą że pieniądz ma