Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to wstyd być dorosłym facetem i nie mieć pojęcia o motoryzacji? Czy to odejmuje męskości? :D Np. nie wiedzieć co to rozrząd. Po prostu jak coś się psuje to mechanik mi naprawia i nie wnikam. Sprzedaję teraz auto i mi ludzie zadają różne pytania i mi wstyd, że na większość odpowiadam: nie wiem xD pytają o hamulce, o to czy pasek czy łańcuch itp. Moja ignorancja w tym temacie chyba nie pomaga w sprzedaży. Przyjeżdżają, oglądają, sprawdzają nie wiem co i dziękują. Dziwne dla mnie, że wszyscy się znają na samochodach i trochę zazdroszczę. Ale mnie to nigdy nie pociągało i nie wiem po co mi ta wiedza. Samochodu używam bardzo mało, poniżej 500 km miesięcznie.

#samochody #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625313bb2a62265c75469c83
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy to wstyd być dorosłym facetem i...

źródło: comment_1649670823peX5yijIRKGkMWs0nFi4Fk.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Wyjebongo, nie znam się i tyle. Jakoś nikt mi nigdy nie wytykał, że nie ogarniam. A jak mam problem to bez owijania w bawełnę pytam się wprost ludzi, którzy interesują się motoryzacją co zrobić w danej sytuacji. Oni ogarniają auta, a ja kompy i inne takie.
@AnonimoweMirkoWyznania: To zależy.
Z jednej strony podajesz podstawowe pytania, a z drugiej skomplikowane.
Czy to wstyd nie wiedzieć co to rozrząd? Myślę, że tak, bo każdy nawet w jednym zdaniu opisze mniej wiecej do czego sluzy i fakt, że czasami sie to wymienia. To jest bardziej kwestia obycia i wiedzy ogólnej, a nie wiedzy stricte motoryzacyjnej.
Czy to wstyd nie wiedzieć czy silnik jest na pasku czy lancuchu? Nie, bo to
Czy to wstyd być dorosłym facetem i nie mieć pojęcia o motoryzacji? Czy to odejmuje męskości?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak już powyżej kolega napisał: nie i nie.
Sam nie znam się na samochodach, sporcie, a i do majsterkowania mnie nigdy nie ciągnęło. W imię czego mam zajmować się czymś, czego nie lubię? Inna sprawa, że jak się już coś przytrafi, to jednak warto się troszkę doedukować co i jak, bo:
- czasami taniej
b1kolor: Ja ścigam się na najwyższym levelu w motosporcie i nie mam zielonego pojęcia o 70% rzeczy w mojej maszynie. Posiadam wiedzę jedynie o konkretnych elementach, które mogą przełożyć się na lepszą jazdę. Cała reszta mnie nie interesuje, mam od tego mechaników. Jak psuje mi się auto na drodze to dzwonię po assistance, koło wymienić potrafię, ale i tak nigdy tego nie robię. Tak więc nie przejmuj się Mirek, jest nas
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, ale jak sam zauważyłeś ignorancja nie pomaga w sprzedaży auta, sam bym nie kupił samochodu od kogoś kto nie wie co było kiedy robione, możliwe że olej nie był wymieniany itd. A jazda do mechanika tylko wtedy jak się zepsuje to za mało. Przez to możesz sprzedać samochód poniżej wartości rynkowej
AluminiowaBabcia: Tak, to jest wstyd. To mniej więcej tak jakbyś powiedział, że nie umiesz dodawać, bo nie interesujesz się matematyką. Jeżeli jesteś osobą z wykształceniem co najmniej podstawowym to powinieneś mieć co najmniej podstawową wiedzę o życiu. Czyli jak samemu wymienić pasek rozrządu, świece zapłonowe, jak odpowietrzyć hamulce. Wiadomo, że od bardziej zaawansowanych rzeczy są fachowcy, ale jak jakiś chłop mi mówi, że jedzie do warsztatu, żeby mu zamontowali czujniki parkowania,
Gituwa2+: @AnonimoweMirkoWyznania: AluminiowaBabcia: samochód to przede wszystkim środek transportu i dla wielu ludzi to jest coś co ma po prostu przewieźć ich od punktu A do punktu B. Cały twój komentarz to jedna wielka beka XD idąc takim tokiem myślenia jak nie interesujesz sie komputerami i telefonami to nie używaj komputera i telefonu xDDD zapewniam cie ze wiekszosc osob ktora codziennie korzysta z kompa nie zrobi formata windowsa a typiary
@AnonimoweMirkoWyznania: nie dziw się, że Twój brak wiedzy odstrasza kupujących, mieliśmy kiedyś w biurze takiego programistę, który przez ok. 7 lat nie zmieniał filtru powietrza, bo nie wiedział, że trzeba, wymieniał tylko olej z filtrem i to co na przeglądzie kazali, raz wspominał że wymieniał takie talerze i piździki w kołach, chodziło mu o tarcze i klocki, jak się nie znasz to załóż sobie swoją książkę serwisową i zapisuj co i