Wpis z mikrobloga

Hej ogrodowe mirki. W tym roku biorę się za ogarnięcie placu wokół domu. Zaczynam od tej strony co na pic rel. W związku z czym mam parę pytań :D Tam gdzie te czerwone kółko, chciałbym posadzić coś (drzewko, choinka), co skutecznie by mnie zasłoniło od tej strony tego krótkiego odcinka. Natomiast z tej strony wzdłuż żółtej linii, też chciałbym posadzić "coś" żeby zakryło ten betonowy płot sąsiada. (Dawno temu go postawił, jeszcze za poprzedniego właściciela z którym się nie dogadywał, i nie ma zamiaru go zlikwidować). Jeżeli chodzi o niebieska kreche, to czy jest farba którą bym mógł pomalować te betonowe słupki ? I ostatnie pytanie. Czy trawa sportowa jest bardzo wytrzymała? Trójka moich dzieciaków intensywnie korzysta z ogródka i miejscami jest sama ziemia ;) Pozwolę sobie zawołać @kjut_dziewczynka, może coś fajnego doradzi ;) Pozdrawiam
#ogrod #ogrodnictwo #rosliny #dom
źródło: comment_1649837722fcj8U78dGz2H0MtQJK94JY.jpg
  • 32
@Bakys Z tego co wiem to relacje były nie za ciekawe, ten sąsiad jak rozmawiałem z nim na temat tego płotu to "ma niemiłe wspomnienia z tym domem" czyli z moim, i nic nie będzie zmieniał :D
@Fortis_ Ok. Bluszcz jak posadzę, to chcąc nie chcąc i tak przejdzie na jego betonowy płot. Czy mogę mieć potem nieprzyjemności z tego powodu? Jak to prawnie wygląda? Bo różnie to potem bywa.
@Chica Ładnie ta sosna wygląda :) Muszę poczytać do jakich rozmiarów rośnie ;) Co do bluszczu to jak posadzę go na moim płocie, to chcąc nie chcąc przejdzie na ten betonowy płot. Nie będzie się sąsiad pluł?
@erwinketa: Hmmm… zawsze można przycinać, choc jak się rozrośnie, to może być problematyczne, ale do ogarnięcia. Trzeba tylko posadzić taki bluszcz co się przykleja do muru i tylko go brudzi tymi przylepami, a nie do niego „wdziera”, wtedy sąsiad się nie będzie mógł czepiać, że coś się niszczy.
@erwinketa: Bluszcz zimozielony jest do łatwy ogarniecia, tylko na słońcu to nie będzie chciał rosnąć (no ale jak 3h to powinno byc ok). Winobluszcz za to rośnie jak poje*any, nie sadź tego chwasta, chyba że chcesz to co tydzień/dwa ciąć. Szpaler z cisów można rozważyć. Z mniej oczywistych roślin, to trzmieliny można wziąć pod uwagę - wspinają się na podporach, też zimozielone i do tego kolorowe.
@Torgerd betonowy murek farba olejną?

Z przodu może jakieś bonsai albo gesty świerk i ładnie pielęgnować? Z boku fajnie by wyglądały jakieś powojniki, winobluszcze, albo takie coś co zapomniałem jak się nazywa ale ma takie zielone lub zielono żółte listki..