Wpis z mikrobloga

Kiedyś miałem natchnięcie na minimalizm. W sumie szybko minęło, bo zbyt dużo miejsc w których mógłbym tak uwiecznić komunikacje miejską nie było. Ale tak zacząłem się parę dni temu zastanawiać, ile linii tramwajowych w Łodzi kursuje normalnie i tak:
1 - zawieszona
2 - od 19:30 skrócona do Żabieńca z powodu prac na Aleksandrowskiej
3 - skrócona i zmieniona trasa
4 - skrócona i zmieniona trasa
5 - zawieszona
6 - zmieniona trasa
7 - zmieniona trasa
8 - patrz 2
9 - skrócona
10 - o dziwo normalnie
11 - zmieniona trasa
12 - zmieniona trasa
13 - zawieszona
14 - normalnie
15 - zmieniona trasa
16 - normalnie
17 - skrócona i zmieniona trasa
18 - normalnie

Z 18 linii tramwajowych tylko 4 kursują normalnie, z czego 16 i 18 pełnią marginalne znaczenie w KM w Łodzi. 16 jeździ opłotkami i jest utrzymywana "dla studentów", a teraz obecnie również do wypełnienia luki na Politechniki i Żeromskiego po zabraniu stamtąd 17. Natomiast 18 jeździ wyłącznie w dni robocze i bisuje się z 12.

Stan tramwajów jest dramatyczny i tak na prawdę zakupione Moderusy na dzień dzisiejszy nie mają nawet po czym jeździć.

#lodz #tramwaje #mpklodz #sopelek #fotografia
Pobierz mrsopelek - Kiedyś miałem natchnięcie na minimalizm. W sumie szybko minęło, bo zbyt d...
źródło: comment_16500508327lwisGPh8tgFtjrc2Vzhix.jpg
  • 8
14 zaraz zmieni trasę, bo remont ŚR od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego planują xD


@ZygmuntZygmuntowski: planują, słowo klucz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wstępnie planują na III kwartał, lecz znając postępowania przetargowe i wyższe kwoty niż zakłada budżet może się to przesunąć do I lub II kwartału 2023. O ile w ogóle ruszy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i nie przypadkiem planują do Broniewskiego/krańcówki 13? Wtedy
@mrsopelek: W 2014 zrezygnowałem z samochodu na rzecz MPK. Mniejsza wygoda ale i mniejsze koszty, wiadomo. I było całkiem nieźle do jakiegoś 2017 roku. Potem sukcesywnie się zaczęło pierdzielić a w 2019 straciłem cierpliwość i znów wsiadłem w auto. Bo po prostu łódzkie MPK to jest dno i się #!$%@? nie da tym normalnie poruszać. Ileż to wzniosłych planów ulepszenia MPK było... I co? Gówno. Uwzględniając korki, godziny szczytu, kiepsko ustawione
@SeriousDude: ogólnie planowanie generalnego remontu torowiska w całkiem dobrym stanie, przy sypiących się innych liniach to poroniony pomysł... już właśnie lepiej zrobić odcinek ŚR od Dąbrowskiego do Niższej i udrożnić pętle Śląska w tym rejonie, który z tego co wiem w planach nie jest w tej chwili...
Stan tramwajów jest dramatyczny i tak na prawdę zakupione Moderusy na dzień dzisiejszy nie mają nawet po czym jeździć.


@mrsopelek: Jak ze wszystkim. Ogółem mam wrażenie że jak przez jakiś czas było zajebiście, tak ostatnio sypie się wszystko. Drogi dziurawe tak że każdy wyjazd to walka o nieprzebicie opon, zamiast naprawy jest gównolit ubity kaloszem, henczusie i zwężenia, MPK jeszcze gorzej niż było - a było beznadziejnie, remonty się przeciągają i
Stan tramwajów jest dramatyczny i tak na prawdę zakupione Moderusy na dzień dzisiejszy nie mają nawet po czym jeździć.


@mrsopelek: Na projektowych odcinkach faktycznie nie bardzo (chociaż w momencie kiedy dojadą to chyba skończy się gwarancja na Pesy z 14, więc tu będzie można zrobić zamianę), ale sieć bez problemu przyjmie jeszcze z 40 tramwajów na 12, 15, 17. Jeśli po remoncie Aleksandrowska będzie przejezdna dla niskopodłogowców, to jeszcze drugie tyle