Wpis z mikrobloga

Dzień dobry kochani katolicy.
Ja tylko chciałem przypomnieć, że katolicy w Polsce to taka grupa społeczna, której kapłani gwałcą małe dzieci, następnie ich przelożeni to tuszują, a prawie cała reszta tej społeczności nie protestuje, jak by ich to nie nie obchodziło. Obraża ich za to babka na tęczy i filmy na podstawie prawdziwych wydarzeń, wtedy potrafi ich wyjść protestować więcej niż przeciwko pedofilii w ich szeregach. Ba, więcej ich wychodzi ppstrzelać rano fajerwerkami rano w wiwlkanoc. Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia.
#bekazkatoli
#bekazprawakow
#ideologiakatolicka
  • 153
@SkonczPitolic:

Kościół katolicki ma tyle wspólnego z dobrem człowieka co związek sowiecki. Atrakcyjna ideologia do propagandy wewnątrz i na zewnątrz, a poza tym zwykła mafia dbająca tylko o siebie.

I nigdy nie było inaczej, kościół taki był zawsze, walczył o władzę, o wpływy, o pieniądze.

Chrześcijaństwo jest dobre, wszystkiemu winne wypaczenia. Teraz jest nowy sekretarz, teraz już zbudujemy prawdziwy komunizm.
Pobierz malalon - @SkonczPitolic: 

Kościół katolicki ma tyle wspólnego z dobrem człowieka ...
źródło: comment_1650174205ImcyJMrVRReXxvXgTce9At.jpg
@Frasad Oho. Mamy już pierwszych internetowych wojowników.

Czy ja gdzieś napisałem o jakimkolwiek urojonym prymacie?

Szukanie siebie nie oznacza szukanie Boga. To po prostu zaspokajanie potrzeby przynaleznosci. Można ją zaspokajać poprzez udzielanie się w grupach kibicowskich, chodzeniem na oazy, członkostwem w loży masońskiej albo udzielaniem się w polskim związku wędkarstwa. Bóg nie ma z tym nic wspólnego.

Ale tak samo jak budowanie swojej tożsamości i poczucia przynależności przez 16 letniego kibica Cracovii
@Frasad od czasu lektury Kotarbińskiego, św Augustyna, Russell i kilku innych filozofów mam ogromne.

Ale te wątpliwości można rozwiązywać poprzez skupianie się na tych nich a nie pisanie populistycznych tekstów. Coś co buduje mnie jako człowieka a nie jedynie sieje nienawiść.

A i wątpliwości co do wiary nie upoważniają mnie do obrażania drugiej strony i przedstawiania ich jako troglodytów.