Wpis z mikrobloga

Przypominam, że dzisiejszy dzień jest doskonałym na zapoznaniem się z Bartem Ehmanem (teologiem) który twierdzi,że Ewangelie to wymysł pisarski taki sam jak Harry Potter. Ogólnie Jezus Chrystus taki cudotwórca nigdy nie istniał xD. Twórca chrześcijaństwa był Paweł z Tarasu dzięki czemu mógł sobie dymać lokalne karynki. Ba, jest też drugi biblista który twierdzi, że w ogóle żadnego Jezusa nie było ogólnie najstarsze i najbardziej podłe kłamstwo świata

Kłamstwa że Jezus jest postacią historyczną, to tak jakbym ja mówił że mój stary pijany jest postacią historyczną i jak się przewrócił #!$%@? o śmietnik to był to znak od ducha świętego W Londynie jest jakiś sklep gdzie można kupić szaliki Gryffindoru i tak samo w Licheniu możesz kupić pamiątkę lokalnego klubu miłośników tuszowania pedofili. Prawdziwie zmartwychwstał? Wstawaj zesr++eś się #bekazkatoli #neuropa #pedofilia
  • 25
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996 takich co nauczali było setki, nic nie świadczy że ten jeden był jakiś szczegolny, nie było żadnego zmartwychwstania

Nie historycy a chrześcijańscy historycy co chcą zaklamac historię ja też chodzę i nauczam na mikroblogu, czy jestem Chrystusem? No raczej zależy co po mojej śmierci pawly z wykopu wymyślą
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kłamstwa że Jezus jest postacią historyczną, to tak jakbym ja mówił że mój stary pijany jest postacią historyczną
@kupuje_bulki_w_almie: trochęs popłynął. Mimo pewnego chaosu informacyjnego i niepewnych źródeł dziś jednak mało który historyk kłóci się z teza, że Jezus istniał. Oczywiście co innego jeśli chodzi o historię jego życia, ale raczej taki człowiek był postacią historyczną.

Z resztą - czy istnienie gościa podającego się za Boga i posiadającego grono wyznawców jest
  • Odpowiedz
Kłamstwa że Jezus jest postacią historyczną


@kupuje_bulki_w_almie: powtórzę to, co moi rozmówcy, Jezus jest postacią historyczną, bo wspominają o nim źródła historyczne

Nie historycy a chrześcijańscy historycy co chcą zaklamac historię ja też chodzę i nauczam na mikroblogu, czy jestem Chrystusem?


istnienie Jezusa potwierdzają też źródła niechrześcijańskie, a nawet chrześcijaństwu wrogie

nie było żadnego zmartwychwstania


a to już jest inna kwestia, niż samo istnienie postaci Jezusa z Nazaretu
  • Odpowiedz
@aegispolis
@CocoJamboolin
Nie, nie jest postacią historyczną, gdyż nie ma na to źródeł, Ewangelie czy jakiś spis JEDEN jeszcze podrobiony przez chrześcijan to nie jest źródło historyczne. Historyczna to jest jakaś postać która ma znaczenie dla historii np kaczynski w Smoleńsku xD
Jezus nic nie dokonał - nie jest postacią historyczną proste
  • Odpowiedz
Richard Carrier ma całe wykłady na ten temat: miliardowo dolarowa protestancka propaganda w wikipedii nie zmienia faktu że jakieś Józefy na kiju, ukrzyżowania to mit
Jezus jakiś istniał, jak inni chorzy na schizofrenie
Jezus CHRYSTUS (ktoś kto zmartwychwstał) to mit
  • Odpowiedz
Nie, nie jest postacią historyczną, gdyż nie ma na to źródeł


@kupuje_bulki_w_almie: eee, no właśnie są i nie, nie chodzi o Ewangelie

Historyczna to jest jakaś postać która ma znaczenie dla historii np kaczynski w Smoleńsku xD

Jezus nic nie dokonał - nie jest postacią historyczną proste


nie, żeby być postacią historyczną, to trzeba być po prostu postacią istniejącą w przeszłości, ale jeśli chodzi o Jezusa, to był postacią znaczącą jak
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Masz spisy powszechne i całą masę dokumentów XD
Z twoim podejściem równie dobrze można powiedzieć że Cyceron nie istniał, bo jego listy są podrabiane a wszyscy ludzie którzy wtedy żyli i mogli go znać byli Rzymianami więc są #!$%@? źródłem. Mam ci pokazać akt skazania na śmierć Jezusa z Nazaretu przez Poncjusza Piłata, namiestnika Galilei żebyś przestał się kłócić o coś o czym już wszyscy się dawno zgodzili? XD
Wątpić
  • Odpowiedz
Przypominam, że dzisiejszy dzień jest doskonałym na zapoznaniem się z Bartem Ehmanem (teologiem) który twierdzi,że Ewangelie to wymysł pisarski taki sam jak Harry Potter.


@kupuje_bulki_w_almie: Ehrman nic takiego nie stwierdził. W jego mniemaniu ewangelie to starożytne biografie i obok elementów oczywiście fikcyjnych, zawierają też przekazy wiarygodne. Zresztą Ehrman nie jest teologiem, tylko historykiem wczesnego chrześcijaństwa oraz krytykiem tekstu. Deklaruje się od lat jako agnostyk.

Ogólnie Jezus Chrystus taki cudotwórca nigdy nie
  • Odpowiedz
Masz spisy powszechne i całą masę dokumentów XD


@Papieszpolak6996: Jakie spisy? Jakie akty skazania? Pierwsze źródło historyczne jakie wspomina o Jezusie to listy Pawła, który o Jezusie tylko słyszał. Pierwsze nie-chrześcijańskie informacje o Jezusie pojawiają się dopiero na przełomie 1-2 wieku w kontekście rozwoju chrześcijaństwa w Rzymie.
  • Odpowiedz