Wpis z mikrobloga

@Visher: a to przypadkiem średnica tego tunelu nie powinna być mniejsza? odległość między śmigłem a ścianką wydaje się ciut za duża
  • Odpowiedz
@Visher: pokryj to sobie cieniutko klejem introligatorskim nakładanym pędzelkiem, albo aerografem. od biedy możesz pomalować farbą akrylową, ale do zadowalającego efektu będziesz potrzebował paru warstw, a to swoje waży.
  • Odpowiedz
@tajek: to jest model modelu.. wykonany ręcznie.. jak dobrze pójdzie, to właściwe tunele będą wycinane laserowo, wtedy się pokusimy o precyzję i odstępy >= 1cm

W sumie to jakbyś miał jakieś przemyślenia i opracowania dot. tuneli w śmigłowcach, to chętnie bym poczytał. Bo słyszałem, że ogólnie tunele mogą dać tyle pożytku co szkody, a ewentualne zyski są niewielkie. Przy odstępie ~2cm tunele już nie mają wpływu. A u mnie przede wszystkim
  • Odpowiedz
@ktoosiu: osłona śmigła, poza tym, to nie wiem. Chyba chodzi o wiatr boczny, równoległy do płaszczyzny śmigła, który może zaburzać jego pracę. Ale z kolei przy przechyleniu quadcoptera płaszczyzna śmigła tez się obraca i tunel już nie chroni..
  • Odpowiedz
@qnip: ogółem to tak, przynajmniej taki gdzie jest i elektronika i programowanie. Bo wcześniej tylko programowałem, a elektroniką interesuje się od niepełnego roku
  • Odpowiedz
@Visher: Obrót śmigła generuje podmuch na boki, który nie składa się na ciąg za to skutecznie pochłania moc. Tunel ma za zadanie ograniczyć to zjawisko. Musi być blisko śmigła, odległości rzędu centymetra to świat i ludzie. 2 do 5 mm jest ok. No i kwestia profilu aerodynamicznego, powietrze do śmigła musi napływać równomiernie i bez przeszkód za to spod śmigła musi wypływać możliwie najszybciej, wtedy ciąg jest największy. (bo generalnie chodzi
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: przede wszystkim to pracuję z kolegą. On bardziej zaawansowanie siedzi w AVRach itp, ja się tam poduczałem żeby wiedzieć o co chodzi, coś tam parę razy zaprogramowałem w Atmedze8. Z elementów elektronicznych, to kupiliśmy wiadomo: silniki, ESC, atmegę, telefon z androidem i tam parę innych.

Żadnych gotowców, tylko części pierwsze ;)

@Analityk: Świetny opis, dzięki
  • Odpowiedz