Wpis z mikrobloga

Pracuję w pewnej firmie sprzedającej produkty powiedzmy AGD i powiem, że jest dramat z dostępnością towaru. Sezon wiosenny powoli rusza a dostaw nadal brak. Nie ma czym handlować = brak zysków a pewne koszty stałe nie znikają.
#gospodarka
  • 8
@xp17: Nie wiem jaki % maszyn pochodzi z Chin, ale zapewne jakieś części są z tamtąd. Generalnie jeszcze nigdy tak źle nie było a pracuję w tej firmie prawie 10 lat.
@seraph88: Nie bardzo wiem skąd miałby być ten zysk? Nie mamy czym handlować zarobimy mniej kasy, nawet rząd mniej zarobi bo nie będzie wpływów z vat.
Nie bardzo wiem skąd miałby być ten zysk? Nie mamy czym handlować zarobimy mniej kasy, nawet rząd mniej zarobi bo nie będzie wpływów z vat.


@Laszl0: Rząd sobie poradzi (przynajmniej krótko/średnio terminowo) bo inflacja mu roluje wpływy z VATu, jedyne co mu pewnie spadnie w najbliższym czasie to CIT - ale to jakieś procenty w ogóle wpływów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: ale firma z Korei i firma z Polski nie ma problemów. Dostępność jest duża. Inne mają ale te dwie firmy są dostępne na magazynach. Czy też u Ciebie jest inaczej?