Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam pytanie dotyczące #karpacz #turystyka. Jakieś porady dla kogoś, któ będzie wchodził na Śnieżkę pierwszy raz? Jak wygląda kwestia parkingów, różnych opłat. Da się wszystko ogarnąć wcześniej przez Internet/aplikację? Czy wszystko tylko gotówką i na miejscu? Moje doświadczenie w górach małe - Kasprowy Wierch i Morskie Oko.

Dla zasięgów #polska #podroze
  • 7
@Delikatesov: pod samym wyciągiem masz pełno parkingów, ale lepiej być z rana szczególnie w majówkę.

Co do wejścia to nie bawiłbym się w wyciąg na Kopę, szkoda czasu w kolejkach. IMO najciekawiej jest wejść czerwonym na Dom Śląski, potem na Śnieżkę jeśli naprawdę bardzo chcesz, zejść niebieskim i dalej na dół czarnym.

Chyba, że chcesz dłuższą wyprawę to wtedy górą z widokiem na Wielki i Mały staw i dalej w dół
@Krupier: Parkingi ogarnia się w parkometrach, są pod samym wyciągiem na Kopę. Nie myśl nawet wjeżdżać, bo w majówkę to tam będzie stania na 5 godzin, a ja czarnym wbijam na szczyt w 1h50m - także szkoda życia. Proponuję tamtędy wbijać szybko na górę czarnym, a wrócić przez Samotnię. Minus taki, że wyjdziesz z parku koło Wanga i trzeba będzie wrócić się kawałek po auto, no ale cóż :)
btw w