Wpis z mikrobloga

Ok, moje pierwsze buty od White's. Troche zajelo mi zamowienie takiej wersji jaka chce, dobranie rozmiaru. Wszystko od zamowienia trwalo troche ponad 2 miesiace, ale w koncu, od piatku, moge sie cieszyc nowymi butami. Tym razem nie Red Wing, ale tez buty z USA: White's Bounty Hunter (na bazie 350 Cruiser) w konfiguracji:

- 6'' wysokosc
- Skora "Distressed Rough Out" na kazdym elemencie. Tu mysle, ze przy nastepnych White'sach sie bardziej pobawie w cos typu dol rough out a gora gladka
- Woodsman heel. Pierwsze moje spotkanie z tego typu heel, jestem absolutnie zadowolony. I wygoda i dla mnie wyglad 10/10. Swietna sprawa
- Bez linera w srodku, kojarzy mi sie to z bardziej eleganckimi butami, plus dodaje to izolacji na zime - a w Irlandii/UK zbyt duzych zim nie ma
- Opcja plain toe, mozna wybrac lace to toe troche w stylu 'hikingowym'
- Skorzane Pull loops - tak
- Pojedynczy celastic toe box czyli delikatne usztywnienie 'czubow'
- Bez toe cap, mam 5 Iron rangerow z toe caps, czas na cos innego
- Antique colour eyelets i 3 speed hooki
- Zwykly cut top
- Pojedyncza skorzana 'midsole' (nie wiem jak po pl)
- Przeszycia w kolorze odpowiadajacym reszcie gory buta
- 2 rodzaje sznurowek, na zdjeciach sznurowki plaskie 'waxed', jeszcze mam brazowo zolte skorzane, nie wiem jeszcze ktore mi sie bardziej podobaja, ale sznurowki bardzo dobrej jakosci.
- brzegi w 'skorzanym kolorze'
- Kilties, na razie uzywam ich bez, na zdjeciach ich nie ma
- Podwojne przeszycia na podeszwie
- Podeszwy Vibram 700
- Rozmiar 9D

W tych butach nic bym nie zmienil, ale juz widze ze to nie beda moje ostatnie White'sy i bede myslal nad konfiguracja kolejnych w nieokreslonej przyszlosci.

Jakosc wykonania, materialy, ogolne wrazenie jakie robia buty - o dobra polke, jesli nie poltorej wyzej od red wingow, wolverine, dannerow. Pol polki - polka wyzej od Grant Stone. Wielkim atutem jest mozliwosc konfiguracji zamowienia i wybrania tego co sie podoba, czego powyzsze marki nie oferuja.

Post troche typu "chwale sie" i chetnie uslysze jak sie innym nie podobaja (po komentarzach do poprzednich moich wpisow moge sie domyslic, ze sie nie spodobaja :D), mam nadzieje spedzic w tych butach jak najwiecej czasu, na razie je od 2 dni rozbijam i jest to sama przyjemnosc <3

#modameska #ubierajsiezwykopem #buty
tomekwcalenie_tomek - Ok, moje pierwsze buty od White's. Troche zajelo mi zamowienie ...

źródło: comment_1650897205nqiWEuq2YIOGnNtEqPp4Bc.jpg

Pobierz
  • 105
@dalis05: akurat co do dbania, buty sa wpelni 'rebuildable', mam zamiar ich uzywac dosc 'mocno' :)
Co nie znaczy, ze nie bede o nie dbal. Mam w kolekcji buty nawet 13 letnie, ktore nadal wygladaja lepiej niz niejedne nowe z #ccc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grunt to czyscic, od czasu do czasu naoliwic i wymieniac podeszwy zanim sie przezra do 'srodka'