Wpis z mikrobloga

Eh, kupilem ostatnio nowego thinkpada i tbh coraz biedniej to wyglada, tyle lat a dalej z np touchpadem nie maja podjazdu do #apple, kultura pracy tez taka sobie, glosniki podpisane ze dolby atmos (xDDD) ale to jakis zart jest. Poza tym kto pomyslal ze w 2021 roku czy z kiedy ten model jest mozna wsadzic do laptopa 2 porty thunderbolt, 1 usb-c i na zadnym nie dac opcji ladowania ;__;
#thinkpad
  • 39
@rybak17: Wiem jaki mam w nim zasilacz, to nie powinno przeszkadzac w ladowaniu po usb-c. Najwyzej by rozladowywal baterie podpiety do zaslabego zasilacza, ale lepiej miec taka opcje niz nie
@e_mati: ale to przeszkadza właśnie, nie można tak sobie mieszać standardów, to tak nie działa bo może uszkodzić układy na płycie.
Chyba że chciał byś żeby Ci laptok obcinał wydajność jak wykryje że podpięta ładowarka jest niewystarczająca, w Thinkpadzie serii T i P, to nie przejdzie, ten laptop ma działać 100% mocy aż do końca baterii.
@rybak17: Co xD
i oryginalny zasilacz i usb-c z powerdelivery w maks opcji maja 20v. Poza tym w 2020 czy kiedy to produkowali istniało już coś takiego jak przetwornice step up/down i mądre zarządzanie energią, to nie jest żadna wymówka
@rybak17: niestety, im nowszy to masz mniej kontroli, generalnie jak mu pozwolisz to owszem, będzie obcinał, ja niektóre swoje stare Thinkpady ("stare" T470p) mam skonfigurowane tak że mają nie jęknąć aż bateria nie klęknie
@wykopjestgupi: ta, uszkodzić układy na płycie xD
Nawet jeśli to tylko przez skopany design, bo ogólnie coś takiego totalnie jest możliwe
A to że będzie za mało mocy przy pełnym obciążeniu - no trudno, ale lepsze to niż nic jak zgubisz super customową ładowarkę od lenovo a usb-c jest standardem więc ktoś pewnie by miał taką pożyczyć xD
@e_mati: to że to za mało dla tak dużej baterii, może jeszcze ładowarką od telefonu chcesz podładować P15 który potrafi mieć Xeona i Quadro?

To nie macbook na ARM gdzie USB-C nawet tam nie oferuje szybkiego ładowania.
@rybak17: No i co z tego że ma xeona z quadro xD
To nie wyklucza ładowania czymkolwiek po usb-c
Fun fact - to że laptop ma zasilacz 170W nie znaczy że pobiera 170W cały czas xD
Przy normalnym uzywaniu widziałem jakies 20-30W więc na ładowarce 45W nawet by miał średnio zapas mocy
@rybak17: Also, mam macbooka w prawie identycznej specyfikacji (radeon vs nvidia sie rozni) i guess what, makbook bez problemu wciągnie zasilanie z ~losowej ładowarki do telefonu i przez noc się naładuje ;]