Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Patrzę na młode pokolenie i jestem z nich dumny. Patrzą całkowicie pragmatycznie i to jest to czego boomerzy nie rozumieją i ich to wkurza. Patrzę na swoją polibude i widzę, że wyszło jej to na dobre. Organizowali jakieś warsztaty, webinaria, które okazywały się lizaniem się po fiutach. Koła naukowe zamierały bo nie miały za dużo do powiedzenia. Wydziały zamierają, bo ludzie nie zgłaszają się już tak ochoczo na studia. Wielkopompatyczne słowa o przyszłości po "wybitnych" kierunkach poszły w piach. Młodzi nie patrzą już na ten kwitek papieru jak na coś co jest nie wiadomo co. Patrzą w taki sposób jaki powinno się patrzyć "dobra, dobra a ile po tych studiach można zarobić?" i dziekan "o ty mały #!$%@? jak śmiesz się pytać", uzdrowiło to sytuacje, bo mniej studentów idzie na wydział, mniejsza kasa, doktorantów jak na lekarstwo. I całe szczęście, całe dekady pierdzieli w stołek to teraz muszą wziąć się do roboty. Porobił ciekawy kierunek, podpisali umowy na praktyki, staże a nie rób se sam wszystko. I co najważniejsze mniejsza konkurencja w pracy XD I o to chodzi by było mniej absolwentów, by można w tym kraju godziwe pieniądze zarabiać po studiach, a nie zapieprzać u janusza i dziękować mu za to. Zobaczycie jeszcze będzie weselej w tym kraju.

#studbaza #polska #pracbaza #polibuda #licbaza #matura2022

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626c5b05bef382f0183f76b5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
ŚwietlistaObywatelka: U mnie 40% osób po 1 stopniu inż. nie poszło na mgr. Ludziom się mniej chce po prostu. Ja sobie nie wyobrażam tego pokolenia 2005+ które będzie wchodziło na rynek pracy. Wchodzą na instagram i widzą influencerów rzucających wszędzie kasom (czy to ich czy na pokaz to inna sprawa), muzyczny mainstream to obecnie rap w którym też się nawija non stop o kasie, drogich ciuchach i samochodach. Ciężko mi sobie
@AnonimoweMirkoWyznania: potwierdzam i też za to chwale pokolenie Z. ( ͡° ͜ʖ ͡°) studiowanie z nimi to czysta przyjemność. A najbardziej pragmatyczna grupa studencka sa właśnie studenci polibudy. Jak byłam na UE to tam były turbo kujony i to na drugim stopniu. Czułam sie ze swoim pragmatyzmem jakbym ich tam deprawowała samą swoją osobą xd
U mnie 40% osób po 1 stopniu inż. nie poszło na mgr. Ludziom się mniej chce po prostu


@AnonimoweMirkoWyznania:

Poprawka, nie to, że ludziom się mniej chce, a po prostu dla części ludzi tytuł magistra po inżynierze w sumie nic nie daje, jaka jest różnica między inżynierem informatyki, a magistrem inż? Różnica robi się bardziej oczywista jeżeli ten z inżynierem ma doświadczenie zawodowe, a magister null.

Studia to narzędzie do osiągania