Wpis z mikrobloga

To zależy czy pilnujesz kosztów i nie bierzesz drogich ekip. Porównując zlecając stan 0 mojego budynku firmie A za całość z materiałem chciała firma 70 tys zł brutto, kiedy sam załatwiłem wszystko od materiałów, koparkę, sama robocizna i pilnowanie wszystkiego skończyło się na 45 tys brutto
@Mirkosoft: Wyceny mirków na podstawie strony internetowej to można sobie śmiało w dupę wsadzić, no chyba że przyjmujesz margines błędu np 150 tys
Profesjonalne firmy nie są w stanie ocenić kosztów budowy na podstawie gotowych projektów a Ty oczekujesz takiej akrobacji.
@01101010_01100001: a co złego jest w pytaniu? Zakładam że jest na tagu trochę osób które mają własne doświadczenia. Przecież nie piszę biznes planu podając jako źródło wykop. Wstępnie się przymierzam do inwestycji, mam już jakieś własne wyliczenia i jestem ciekaw czy za bardzo nie odbiegają od takiego strzału spod grubego palca osób postronnych. Nie oczekuję realnego kosztorysu od mirków, ale czerwonej lampki gdyby moje wyliczenia rażąco odbiegały od vox populi.

Trochę
@Mirkosoft: Ankieta pokazała jakie są realia. Głosy mniej więcej po równo więc możesz przyjąć że między 300 a 800. Realia są takie że ceny zmieniają się z dnia na dzień a poza tym każdy jeden materiał budowlany możesz kupić za X, za 2x albo 3x ceny. Poza tym nie napisałeś nic o wymaganiach, o technologii. Mając 650 tys pewnie się zmieścisz ale od razu przygotuj się na 10% tej kwoty na
@Mirkosoft: jak będziesz robił ten dom to weź bardzo dobrych dekarzy do wykonania opierzenia nad podbitką. Ja mam podobna podbitkę i musiałem poprawiać całe opierzenie, co mnie kosztowało prawie tyle co początkowe zrobienie całego dachu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: Jestem w trakcie budowy (koniec fundamentów), taki sam metraż. Sso 240, wszystko zlecone. Na ssz plus instalacje, tynki i wylewki planuje dodatkowe 200.